Strona główna Kultura Kościoły Pokoju na zdjęciach

Kościoły Pokoju na zdjęciach [WYSTAWA]

0

Zdjęcia obrazujące architekturę Kościołów Pokoju w Świdnicy i w Jaworze zaprezentuje w Muzeum Dawnego Kupiectwa fotograf Franciszek Grzywacz. Otwarcie wystawy zaplanowano na 16 lutego o godz. 18.00.

Jestem zamiłowany w urokliwym Dolnym Śląsku. Bogactwo tej przestrzeni w różnorodne krainy geograficzne i zabytki będzie dla mnie zawsze odkrywaniem czegoś nowego. Fotografuję od szkoły podstawowej. Po warszawskiej Wyższej Szkole Fotografii robienie zdjęć stało się moim zawodem, który wykonuję do dzisiaj. Moje prace były na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, szczególnie Legnickiego Klubu Fotograficznego – pisze o sobie Franciszek Grzywacz. – Moją pasją są zabytki, miasta, przestrzenie kultu, tajemnice. Fotografie zamieściłem w albumach: Legnicy, Jeleniej Góry i Bolesławca oraz Kościołów Pokojów w Świdnicy i w Jaworze, bazyliki w Legnickim Polu i Katedry Świdnickiej – dodaje. 

Wystawa „Z DREWNA I GLINY… Kościoły Pokoju w Świdnicy i Jaworze w fotografii Franciszka Grzywacza” będzie można oglądać w Muzeum Dawnego Kupiectwa w dniach od 17 lutego do 18 marca.

/oprac./
/materiały: Muzeum Dawnego Kupiectwa/

Poprzedni artykułStypendia dla najlepszych uczniów
Następny artykułMarek Dyduch z SLD w Świdnicy: „Nie ma 100-lecia (Polski) bez 45-lecia (PRL)”