Strona główna Temat dnia Asystentka stomatologiczna i higienistka stomatologiczna – zawody poszukiwane na rynku pracy

Asystentka stomatologiczna i higienistka stomatologiczna – zawody poszukiwane na rynku pracy

0

Polski rynek pracy zmienia się dość dynamicznie również w przypadku typowo kobiecych zawodów, dlatego absolwentki liceów, które z różnych przyczyn nie wybierają się na studia, stają przed sporym dylematem. Jak się okazuje, duże możliwości daje zdobycie kwalifikacji w zawodzie asystentki lub higienistki stomatologicznej.

Łącznik między pacjentem a lekarzem

Niezależnie od zmian na rynku pracy możemy mieć pewność, że ludzie zawsze będą leczyć swoje zęby i jamę ustną – a to oznacza stabilną przyszłość nie tylko dla stomatologów. Czym na co dzień zajmują się przedstawicielki wspomnianych zawodów? Asystentka stomatologiczna stanowi bezpośrednie wsparcie zarówno dla stomatologa, jak i dla odwiedzającego gabinet pacjenta, któremu służy pomocą. Wbrew pozorom jej zadania nie ograniczają się wyłącznie do przygotowania gabinetu oraz narzędzi pracy i prowadzenia kalendarza wizyt. Wykwalifikowana asystentka, posiadająca na przykład wiedzę z zakresu implantologii, bierze czynny udział w zabiegach.

Asystentka 2.0, czyli higienistka stomatologiczna

Osoby zainteresowane branżą stomatologiczną mogą również kształcić się w zawodzie higienistki stomatologicznej. Jej zakres obowiązków jest stosunkowo szeroki – higienistka samodzielnie wykonuje sporą część zabiegów, a także zajmuje się diagnozowaniem jamy ustnej pacjenta. Bardziej odpowiedzialne zadania przekładają się na wyższy poziom satysfakcji z pracy i oczywiście na wyższe zarobki.

Perspektywy zawodowe

Poza wspomnianą satysfakcją zawody asystentek i higienistek otwierają przed kobietami perspektywę stabilnego zatrudnienia i pozwalają na dość elastyczny wybór na rynku pracy. Wykwalifikowane specjalistki mogą pracować nie tylko w publicznych zakładach opieki zdrowotnej, lecz także w poradniach i klinikach dentystycznych oraz prywatnych gabinetach, gdzie kwestia zakresu obowiązków jest otwarta do negocjacji. Do korzyści z wykonywania tych zawodów z pewnością zaliczają się też elastyczne godziny pracy, a także możliwość zdobycia zatrudnienia za granicą, gdzie zapotrzebowanie na takie zawody również jest duże.

Nauka od najlepszych czy ryzykowne kształcenie w gabinecie?

W jaki sposób zdobyć zatem kwalifikacje, aby móc liczyć na najlepsze posady? Sprawdzonym od lat sposobem jest kształcenie w medycznej szkole policealnej. Wybór odpowiedniej placówki zapewnia uzyskanie państwowego dyplomu uprawniającego do wykonywania zawodu już po roku nauki, a także zdobycie dodatkowych umiejętności.

Naszym celem jest perfekcyjne przygotowanie studentów do wkroczenia na rynek pracy i uzyskania na nim konkurencyjnej pozycji. W tym celu oferujemy studentom zdobycie kompetencji, których pracodawcy pilnie poszukują, jak na przykład umiejętność asystowania w implantologii – wyjaśnia nauczyciel z ogólnopolskiej sieci szkół TEB Edukacja. – Poza państwowym dyplomem, który nasi studenci uzyskują już po roku nauki, przyszłe asystentki i higienistki stomatologiczne zdobywają przynajmniej kilka dodatkowych certyfikatów, aby mogły samodzielnie pracować z pacjentami pod okiem stomatologa.

Od niedawna asystentki stomatologiczne mogą również kształcić się bezpośrednio w gabinecie dentystycznym. Ten sposób zdobycia zawodu bywa skuteczny pod warunkiem, że trafi się do dobrze wyposażonego gabinetu oraz lekarza, który rzeczywiście pragnie przekazać pracownikom wiedzę. Istnieje jednak ryzyko, że przełożony nie zapewni możliwości rozwoju zawodowego i asystentka zajmować się będzie głownie sprawami administracyjnymi.

Zyskaj benefity!

Warto wybrać szkołę TEB Edukacja nie tylko ze względu na profesjonalizm i doświadczenie, ale także pakiet benefitów oferowany słuchaczom. TEB Edukacja to własne, profesjonalnie wyposażone pracownie, nowoczesny sprzęt i wysokiej jakości materiały dydaktyczne oraz nauczyciele – praktycy, którzy w przystępny sposób przekazują prawdziwą, potrzebną wiedzę i dzielą się swoim doświadczeniem. To także okazja do zdobycia dodatkowych certyfikatów i dostęp do szerokiej gamy kursów e-learningowych oraz programy nauczania tworzone przez praktyków. Małe grupy, kameralna i przyjazna atmosfera oraz wysoka jakość kształcenia – TEB Edukacja to twoja szansa na zdobycie wymarzonego zawodu i lepszą przyszłość, więc nie zwlekaj, zacznij realizować marzenia już dziś!!!

Szkoła Medyczna TEB Edukacja

Świdnica, ul. Ofiar Oświęcimskich 1

Tel: 74 667 08 80

email: [email protected]

www.teb.pl

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułEkstremalna Droga Krzyżowa w Świebodzicach
Następny artykułBurzą baraki przy dawnym szpitalu. Co dalej z terenem przy Westerplatte?