Strona główna Wydarzenia Świebodzice Ekstremalna Droga Krzyżowa w Świebodzicach

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Świebodzicach

2

Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK) zgromadziła wiernych po raz pierwszy w 2009 roku, a została zorganizowana z inicjatywy ks. Jacka Stryczka (prezes Stowarzyszenia Wiosna, które realizuje m.in. projekt Szlachetna Paczka). W 2018 roku Świebodzice pojawią się na liście ponad 250 miast z 11 krajów, które chcą zorganizować taką właśnie, wyjątkową trasę. Wstępnie zaplanowano wyjście na 23 marca – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.


EDK to przemarsz nocą wytyczonej trasy (ok. 40 km), w milczeniu, któremu towarzyszą duchowe rozważania. – Podejmując decyzję o przejściu EDK decydujecie się na trud długiego marszu. Być może pierwszy raz będziecie szli przez całą noc. Może być mgła, deszcz, śnieg lub błoto. Pierwszy raz samotnie, oderwani od świata, ze swoimi fizycznymi ograniczeniami i chęcią ich pokonania. To znakomity czas na stworzenie przestrzeni na spotkanie i rozmowę z Bogiem – zaprasza Ryszard, organizator wydarzenia. – Wyjście planujemy wstępnie na 23 marca br. Trasa rozpoczyna i kończy się w Świebodzicach. Przed nami dużo pracy przy jej opisaniu i opublikowaniu w internecie. Potrzebujemy pomocy turystów, piechurów, informatyków i osób do promocji. Budujemy sztab EDK.

Liderem rejonu jest Ryszard – mieszkaniec Świebodzic. Osoby zainteresowane mogą się kontaktować pod numerem telefonu: 535 145 615.

/Źródło Urząd Miejski w Świebodzicach/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułAsystentka stomatologiczna i higienistka stomatologiczna – zawody poszukiwane na rynku pracy