Strona główna 0_Slider W niedzielę biegowe przywitanie 2018 roku!

W niedzielę biegowe przywitanie 2018 roku!

0

Sporym zainteresowaniem cieszy się zaplanowany na najbliższą niedzielę, 14 stycznia Świdnicki Bieg Noworoczny. Impreza wyjątkowo odbędzie się w okolicach hali na osiedlu Zawiszów. Limit miejsc na bieg główny został już wyczerpany w połowie grudnia!

Wydarzenie tradycyjnie otwiera lekkoatletyczny sezon w Świdnicy. Organizatorzy – Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Świdnicka Grupa Biegowa zapowiadają zmiany: nowe trasy biegów, dwa dystanse biegu głównego, bogaty pakiet startowy i mnóstwo atrakcji towarzyszących. Wobec trwających prac budowlanych w Parku Centralnym, tym razem impreza odbędzie się w okolicach hali Zawiszów. Po raz pierwszy bieg główny zaplanowano na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Zmodyfikowano też dystanse biegów towarzyszących dla dzieci i młodzieży. Łączny limit uczestników biegów głównych wynosił 400 osób, zaś biegów towarzyszących – 150 osób. 50 miejsc do biegów towarzyszących zostanie rozdysponowanych poprzez zapisy bezpośrednio w biurze zawodów w dniu imprezy. Udział w biegach dzieci i młodzieży jest bezpłatny.

– W tym roku Świdnicki Bieg Noworoczny ZUPBADURA odbędzie się w nowej lokalizacji. Po doświadczeniach sprzed roku jesteśmy przekonani, że uczestnicy, zarówno najmłodsze dzieci, amatorzy, jak i ci, którzy bieganie traktują bardziej poważnie będą usatysfakcjonowani – mówią Jerzy Żądło, dyrektor ŚOSiR-u i Jacek Gołębiewski, prezes Świdnickiej Grupy Biegowej.

Biuro zawodów (hala sportowa na Zawiszowie) czynne będzie w niedzielę, 14 grudnia w godzinach 8.30 – 10.30 (bieg główny) i 9.00 – 12.00 (biegi towarzyszące). O godz. 11.00 rozpocznie się rywalizacja na trasie biegów na 5 i 10 km. Dzieci i młodzież wystartują o 12.30.

Poprzedni artykuł„Merino” ma nową lokalizację!
Następny artykułFERIE ZIMOWE 2018 – wybierz się w podróż bez przykrych niespodzianek