Strona główna Temat dnia FERIE ZIMOWE 2018 – wybierz się w podróż bez przykrych niespodzianek

FERIE ZIMOWE 2018 – wybierz się w podróż bez przykrych niespodzianek

0

Ferie to jeden z najbardziej wyczekiwanych okresów przez dzieci. Zimowe szaleństwo oraz doskonała zabawa zapewniają odpoczynek od codziennych obowiązków. Bardzo często ferie wiążą się z wyjazdem, a przed podróżą należy sprawdzić stan naszego pojazdu, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drodze. Poniżej przedstawiamy porady autoryzowanego serwisu Bosch Car Service Świdnica.

Przed wyjazdem na ferie zimowe, zalecamy wykonanie okresowego przeglądu, sprawdzającego stan poszczególnych elementów pojazdu. Spora część osób spędza zimowe ferie w górskich kurortach, do których prowadzą kręte drogi. Trasy tego typu obciążają w szczególności układ hamulcowy oraz zawieszenie pojazdu. Dlatego podstawą jest dokonanie przeglądu elementów takich jak hamulce, ogumienie, zawieszenie w celu wyeliminowania wszelkich usterek mogących doprowadzić do poważnego wypadku na górskich drogach.

Przy sprawdzaniu stanu ogumienia szczególną uwagę należy zwrócić na zużycie bieżnika. Minimalna wysokość bieżnika powinna wynosić nie mniej niż 4 mm. W przypadku wyprawy do miejscowości, w których często pada śnieg, warto zaopatrzyć się w łańcuchy na koła, które znacznie ułatwią podróż i zapewnią większe bezpieczeństwo w przypadku oblodzonych nawierzchni dróg.

Spora część tras, szczególnie w mniejszych miejscowościach, jest w kiepskim stanie lub nie posiada asfaltowej nawierzchni, dlatego innym ważnym czynnikiem jest prawidłowo działające zawieszenie. Wszystkie elementy takie jak amortyzatory, drążki, sprężyny i inne powinny być w pełni sprawne, aby pod wpływem nierówności nie uległy całkowitemu uszkodzeniu. Sprawne zawieszenie ma również ogromny wpływ na komfort jazdy, co ma szczególne znaczenie przy dłuższych wyprawach.

Kolejną bardzo ważną kwestią do skontrolowania jest widoczność w pojeździe. Wpływ na widoczność ma między innymi oświetlenie czy też wycieraczki. Jeśli wycieraczki pozostawiają widoczne ślady i smugi, wówczas konieczna jest wymiana piór. Również w przypadku gdy wycieraczka podczas ścierania popiskuje, wskazana jest natychmiastowa wymiana wycieraczek. Sprawne spryskiwacze szyby to również bardzo ważna kwestia. Duża ilość błota i śniegu powoduje, iż spryskiwacze są używane bardzo często, co powoduje szybsze zużywanie się płynu. Dlatego na zimowy wypad zalecamy zabrać ze sobą zapasowy płyn zimowy.

Inną kwestią są ujemne temperatury, które mogą spowodować zamarznięcie płynu w przewodach doprowadzających do spryskiwacza lub samych spryskiwaczach. Wówczas zalecamy wstawić pojazd do garażu na okres kilku godzin, a w kolejnym etapie oczyścić układ. Pod żadnym pozorem nie należy oczyszczać spryskiwaczy przy pomocy ostrych przedmiotów takich jak igła, gdyż może to przedziurawić gumowe wężyki doprowadzające.

Przed wyjazdem zalecamy również sprawdzić stan akumulatora. Poprawne działanie tego podzespołu, zagwarantuje bezproblemowy rozruch pojazdu nawet w najniższych temperaturach. Niezbędne jest również uzupełnienie płynów, takich jak olej silnikowy, zimowy płyn do chłodnicy, dzięki któremu woda wewnątrz urządzenia nie zamarznie nawet przy wysokich mrozach.

Podczas podróży w odludne miejsca bardzo przydatna jest apteczka samochodowa, szczególnie jeśli na wycieczkę zabieramy swoje pociechy. Pomocna może okazać się również linka holownicza, nie tylko dla nas ale również dla innych kierowców, którym możemy pomóc podczas niespodziewanej awarii.

Przed wyjazdem na ferie zimowe zapraszamy do naszego serwisu Bosch w Świdnicy mieszczącego się przy ulicy Westerplatte 55b. Wykonamy przegląd Państwa pojazdu, sprawdzimy najważniejsze układy mające wpływ na bezpieczeństwo i komfort podróży podczas ferii zimowych. Przygotujemy auto do nawet najdłuższych i najbardziej wymagających wycieczek.

Wszystkim życzymy wspaniałego wypoczynku i bezpiecznych podróży!

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułW niedzielę biegowe przywitanie 2018 roku!
Następny artykułPogotowie z nową karetką i nowymi problemami [FOTO]