Strona główna 0_Slider Śledztwo w sprawie koncertu neonazistów trwa już 8 miesięcy

Śledztwo w sprawie koncertu neonazistów trwa już 8 miesięcy

10

Premier Matusz Morawiecki, ministrowie sprawiedliwości oraz spraw wewnętrznych i administracji potępili ujawnione przez dziennikarzy TVN działania polskich neonazistów. Wiceminister Sprawiedliwości Patryk Jaki w radiowej Trójce stwierdził, że wyemitowany w programie Superwizjer materiał jest „nie tylko jest podstawą do delegalizacji tej organizacji, ale podstawą do postawienia zarzutów w procesie karnym”. Tymczasem Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu od 11 kwietnia 2017 roku prowadzi śledztwo w sprawie koncertu neonazistów w Grodziszczu i nikomu dotychczas nie postawiła zarzutów.

Jak już informowaliśmy, dziennikarze TVN w marcu 2017 roku nagrali ukrytą kamerą koncert w wiejskiej świetlicy w Grodziszczu, w którym uczestniczyło około 300 osób, związanych z polskimi i niemieckimi środowiskami neonazistowskimi. Podczas koncertu propagowane były symbole i hasła faszystowskie.

Jak informuje Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, 11 kwietnia 2017 roku postępowanie w sprawie publicznego propagowania ustroju faszystowskiego podczas koncertu  w Grodziszczu wszczęła Prokuratura Rejonowa w Świdnicy. Przesłuchano kilkadziesiąt osób, zostały przeprowadzone przeszukania w kilkunastu miejscach w całej Polsce. Jak dodaje Orepuk, część czynności prokuratura zleciła Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Postępowanie prowadzone jest w sprawie, nikomu nie postawiono zarzutów.

Pytania o działania podjęte przez Komendę Powiatową Policji zadaliśmy komendantowi Andrzejowi Dobiesowi. Czekamy na odpowiedź.

/asz/

 

Poprzedni artykułPomoc dla Natalki [FOTO]
Następny artykułTaneczne ferie mażoretek i Jubilata zaowocowały pomysłami [FOTO]