Strona główna 0_Slider Pomoc dla Natalki

Pomoc dla Natalki [FOTO]

11

12-letnia Natalka Trześniowska od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce, niedowład czterokończynowy spastyczny, padaczkę lekooporną oraz od około trzech lat na niedoczynność tarczycy. Dziewczynka nie chodzi, nie siedzi samodzielnie, nie mówi oraz ma problem z utrzymaniem główki. Potrzebuje dodatkowej specjalistycznej rehabilitacji. Pomoc można ofiarować przekazując 1% swojego podatku lub wpłacając darowiznę na konto Fundacji ,,DOLFROZ”.

Mała mieszkanka Świdnicy jest uśmiechniętym i pogodnym dzieckiem. Od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce, niedowład czterokończynowy spastyczny, padaczkę lekooporną, w 2012 przeszła operację lewego stawu biodrowego, w 2015 doszła jeszcze jedna choroba – niedoczynność tarczycy. Dziewczynka nie chodzi, nie siedzi samodzielnie, nie mówi, ma problem z utrzymaniem główki.

12-latka wożona jest na wózku inwalidzkim i w żaden sposób nie jest samodzielna. Wymaga całodobowej opieki, specjalistycznego leczenia oraz codziennej rehabilitacji specjalistycznej ogólnousprawniającej, która ułatwia jej funkcjonowanie w codziennym życiu. Dziewczynka od paru lat uczęszcza do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Świdnicy.

Rodzina prosi o wsparcie finansowe na leczenie Natalki oraz dodatkową specjalistyczną rehabilitację. Datki można wpłacać na konto Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia ,,DOLFROZ” we Wrocławiu ul. Lotnicza 37 54-154 Wrocław, 45 1240 1994 1111 0000 2495 6839 z dopiskiem: Darowizna na cele ochrony zdrowia „TRZEŚNIOWSKA”.

Mała świdniczankę można także wesprzeć przekazując 1% swojego podatku (KRS 0000050135) – cel szczególny – „TRZEŚNIOWSKA”.

/oprac. AN/
Zdjęcia: facebook Anna Trześniowska

Poprzedni artykułPotrącił pieszą na przejściu
Następny artykułŚledztwo w sprawie koncertu neonazistów trwa już 8 miesięcy