Strona główna 0_Slider Powstanie kort tenisowy, ostatnie zadanie z budżetu obywatelskiego 2016

Powstanie kort tenisowy, ostatnie zadanie z budżetu obywatelskiego 2016

8

Ostatnie, zaległe zadanie z III edycji budżetu obywatelskiego w Świdnicy ma być zrealizowane do 15 czerwca tego roku. Za 294 tysiące złotych kort tenisowy na Osiedlu Młodych wykona świdnicka firma Dabro-Bau.

Projekt do budżetu obywatelskiego złożył Marcin Paluszek, radny i szef Świdnickiego Forum Rozwoju. – Była to jedna z propozycji dla Osiedla Młodych Północ i zyskała najwięcej głosów mieszkańców – mówi Marcin Paluszek. – Na ten cel wówczas zarezerwowane było 160 tysięcy złotych. Chciałem, by powstał najprostszy, ogólnodostępny kort o łatwej w utrzymaniu nawierzchni. Wiceprezydent Marek Suwalski uznał jednak, że powinien powstać kort o wyższym standardzie.

Termin realizacji przesunął się o blisko 3 lata, a koszt wzrósł do 280 tysięcy (tyle Gmina Miasto Świdnica deklarowała w ogłoszeniu do przetargu). Ostatecznie zgłosił się jeden oferent i miasto zdecydowało się przyjąć jego propozycję, mimo że przekroczyła planowany budżet.

Kort powstanie na terenach zielonych przy ul. Prądzyńskiego, obok boiska do koszykówki. Ma mieć nawierzchnię z tworzywa sztucznego, ogrodzenie o wysokości 3 metrów i oświetlenie. Na kort będzie prowadziła bramka z elektronicznym systemem otwierania. Za obsługę i sposób korzystania będzie odpowiadał świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. – Moją intencją było, żeby każdy chętny mógł korzystać z tego kortu za darmo. Mam nadzieję, że rzeczywiście nie będzie tutaj żadnych opłat – dodaje Marcin Paluszek.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułFerie dla najmłodszych w gminie Strzegom
Następny artykułRekordowa zbiórka dla WOŚP w Świebodzicach