Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Spektakl familijny w Teatrze Miejskim, wystawa „Dolnośląskie pałace i zamki” w Żarowie, weekend dla babci i dziadka w jaworzyńskim muzeum, mecz piłkarzy ręcznych w Świdnicy czy koncerty zespołów metalowych w Klubie Bolko. Podpowiadamy co można robić w ten weekend.

Mecz piłkarzy ręcznych w Świdnicy

Dziś na Hali Zawiszów odbędzie się mecz I ligi piłkarzy ręcznych: ŚKPR Świdnica – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski. Rozgrywki rozpoczną się o godz. 19.00. Wstęp – 5 zł.

Koncerty w Świdnicy

Koncerty rozpoczną się dziś o godz. 20.00. W Klubie Bolko jako pierwszy zagra In The Name of God, czyli metal z czarnego serca Sudetów. Zespół powstał w Wałbrzychu w 2009 roku. Kreuje własny styl, mieszając szybkie thrashowe riffy z odrobiną death metalu. Supportowali zespołom m.in. Vader, Kat, Hunter, Witchmaster.

Następnie o godz. 20.45 wystąpi Collision, świdnicka grupa założona w 2008 roku. Wydali kilka demówek, a ich utwory znalazły się na 3 składankach. Długogrający album „We Are Dust in the Centre of Existence” ukazał się w 2012 roku. Obecnie pracują nad jego następcą.

Na scenie o godz. 21.45 zobaczymy także Azel’s Mountain, świdnicko-wrocławski zespół grający muzykę w klimatach pagan black metal. Na swoim koncie mają EP-kę „Azel’s Mountain” (2014), album „Góra Milczenia” (2016) i koncerty w całym kraju.

Wstęp na koncert od godziny 19.30. Bilety w cenie 10 zł dostępne będą na bramce. Młodzież do 18 roku życia może liczyć na tańsze wejściówki w cenie 1 zł, w ramach akcji “100 groszy na 100-lecie”, związanej z tegoroczną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spektakl familijny w Teatrze Miejskim

W sobotę 20 stycznia o godz. 16.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbędzie się spektakl familijny „Karmelek”, w reżyserii Bogdana Nauki. Przedstawienie w wykonaniu Zdrojowego Teatru Animacji skierowane jest do dzieci od 2 roku życia.

Bohater żyje w wiejskiej zagrodzie, w której każdy ma swoje zadania i obowiązki. Karmelek też chciałby być potrzebny. Próbując znaleźć cel w życiu szczeniak przeżywa kolejne rozczarowania. Krowa uświadamia mu, że pies nie może dawać mleka; dzięki owcy pojmuje, że z jego sierści nie uprzędzie się wełny; a kura nie pozwala, by szczeniak wysiedział choć jedno jajko. Dopiero kogut zgadza się, aby kundelek wyręczył go w porannym budzeniu. Doprowadza to do małej katastrofy, bo piesek nie umie piać, więc wszyscy następnego dnia… śpią do południa. Karmelek jest zrozpaczony, gdyż czuje się niepotrzebny i gorszy od innych zwierząt. Dopiero gospodarz wyjaśnia mu, że łącząca ich przyjaźń, jest najcenniejszym darem, którym obdarza go Karmelek.

Prosta, napisana wierszem sztuka, adresowana do najmłodszych widzów, pełna humoru i działań w które wciągana jest publiczność, w niezwykle przystępny sposób ukazuje, że przyjaźń, oddanie i wierność są więcej warte niż materialne dobra.

Na sobotni spektakl pozostało około 30 biletów (miejsca na balkonie). Cena wstępu – 12 zł (parter) / 10 zł (balkon) – do nabycia w Informacji Turystycznej, Rynek/Wewnętrzna 2, tel 74 852 02 90

Spotkanie autorskie w Świdnicy

W sobotę 20 stycznia odbędzie się spotkanie autorskie z Mariuszem Muszczyńskim, pastorem zboru w Zdzieszowicach, pisarzem, blogerem, podróżnikiem i teologiem. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00 w Galerii Fotografii. Podczas spotkania będzie można zakupić książki wraz z autografem pisarza. Jego organizatorem jest Kościół „Świdnica dla Jezusa”. Wstęp wolny.

Z pisarzem i teologiem będzie można się spotkać także w niedzielę 21 stycznia. Mariusz Muszczyński poprowadzi o godz. 10.00 wykład w Kościele „Świdnica dla Jezusa” przy  ul. Zamkowej 6. Wstęp wolny.

 Wystawa w Żarowie

W Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przy ul. Piastowskiej 10a od 16 stycznia trwa wystawa „Dolnośląskie pałace i zamki według Alexandra Dunckera”. Ekspozycję tworzy zbiór 73 reprodukcji litografii przedstawiających budowle byłego województwa wałbrzyskiego i wrocławskiego, które publikowane były w dziele Dunckera pt. Wiejskie dwory, pałace i rezydencje szlachty pruskiej, wraz z rodziną królewską, rezydencjami letnimi, ogrodami przypałacowymi, artystycznie wykonane, z kolorowymi ilustracjami i tekstem w okresie 1857-1883. Wystawę będzie można oglądać do 6 lutego 2018 roku.

Dziś instytucja będzie czynna do godz. 20.00, a w sobotę 20 stycznia –  w godz. od 14.30 do godz. 19.00. W niedzielę, 21 stycznia placówka będzie nieczynna. Wstęp bezpłatny.

Weekend dla babci i dziadka w muzeum

Z okazji Dnia Babci i Dziadka w sobotę i niedzielę, 20-21 stycznia Muzeum Kolejnictwa zaprasza seniorów z wnukami (do 16 roku życia) do zwiedzania z ulgowym wstępem.

Weekend dla babci i dziadka jest to zwiedzanie połączone z przejażdżką zabytkową lokomotywą spalinową, którą poprowadzi również dziadek maszynista Zbyszek Gryzgot.

Zwiedzanie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku to pasjonująca podróż przez świat zabytkowych maszyn. Ponad 50 lokomotyw, 70 wagonów, żurawie kolejowe i pług odśnieżny zajmują ok. 1,5 km torów. Ale to jeszcze nie wszystko. Ekspozycja zawiera również takie urządzenia, jak makieta kolejowa, Mini Muzeum Zabawek, kolekcję zabytkowych walców. Po wszystkich ekspozycjach oprowadza doświadczony przewodnik, który przybliży zwiedzającym historię kolejnictwa.

Muzeum otwarte w godz. od 10.00 do 16.00. Cena biletu – 19 zł normalny, 14 zł ulgowy i 60 zł rodzinny. Więcej przeczytasz na stronie muzeum.

Zebrała: AN

Poprzedni artykułWyprowadziła z OSiR-u 800 tys. zł
Następny artykułBudżet obywatelski 2018. Wybrano zadania