Strona główna Wydarzenia Świebodzice Budżet obywatelski 2018. Wybrano zadania

Budżet obywatelski 2018. Wybrano zadania

0

Blisko połowa ze zgłoszonych przez świebodziczan zadań w ramach budżetu obywatelskiego na rok bieżący, będzie zrealizowana. Część projektów została zrealizowana jeszcze w 2017 roku. Niektóre nie mogą być wykonane, ponieważ gmina nie jest właścicielem gruntów, których dotyczą.

Do zakwalifikowanych zadań należą np. budowa kanalizacji, remont chodników, zieleni, utwardzenie dojazdów do posesji czy budowa ścieżek rowerowych, które realizowane są w Świebodzicach także w ramach dużego projektu unijnego związanego z ograniczaniem skutków niskiej emisji.

Dziękuję wszystkim, którzy zgłosili swoje propozycje, bo to oznacza, że mieszkańców interesuje życie miasta i chcą mieć istotny wpływ na jego funkcjonowanie, to dla mnie ważna i cenna postawa obywatelska – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Niestety, nie ma możliwości zrealizowania chociażby tych spraw, gdzie nie jesteśmy jako gmina właścicielem. Jednak staraliśmy się, by skierować do realizacji jak najwięcej takich zadań, które będą służyć większej grupie mieszkańców – dodaje.

Kolorem zielonym zaznaczono zadania, które będą realizowane. Natomiast niebieskim podkreślono te, które zostaną skierowane do realizacji, jeśli tylko w trakcie roku budżetowego pojawią się dodatkowe fundusze.

W ostatniej rubryce można znaleźć uzasadnienie, dlaczego zgłoszone zadanie nie może być zrealizowane.

/Agnieszka Bielawska, rzecznik prasowy UM Świebodzice/

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń
Następny artykułSpotkanie z podróżnikiem, pisarzem i teologiem