Strona główna 0_Slider Blisko 300 tysięcy złotych na szkolenia pracowników

Blisko 300 tysięcy złotych na szkolenia pracowników

0

Na wsparcie kształcenia pracowników w zawodach deficytowych i w związku z wprowadzeniem do firmy nowych technologii przedsiębiorcy z Dolnego Ślaska otrzymają ponad 6 milionów złotych. Do powiatu świdnickiego trafi 291 tysięcy złotych.

Znany jest dokładny podział pieniędzy w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Przedsiębiorcy z dolnośląskich powiatów będą mieć do dyspozycji od 92 tys. zł do 1,5 mln zł na szkolenia swoich pracowników. W sumie 6,39 mln zł.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy to wydzielona część środków Funduszu Pracy, która została przeznaczona na finansowanie kształcenia ustawicznego osób pracujących. Fundusze można przeznaczyć między innymi na kursy, szkolenia, czy też studia podyplomowe. O wyborze konkretnych działań decydują sami pracodawcy.

– O dofinansowanie rozwoju pracowników mogą wystąpić pracodawcy, którzy chcą inwestować w podnoszenie kompetencji własnych i swoich pracowników. Nabór będą prowadzić Powiatowe Urzędy Pracy, które już przygotowują się do ogłoszenia terminu przyjmowania wniosków. Część z nich rozpocznie przyjmowanie wniosków jeszcze w styczniu. Dlatego już dziś zachęcamy pracodawców do kontaktu z Powiatowym Urzędem Pracy. Ze swojej strony zaś przygotowujemy również akcję informacyjną i pięć spotkań w regionie dla dolnośląskich pracodawców – mówi Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

/Źródło DWUP/

Poprzedni artykułPiłkarze Polonii-Stali rozpoczęli przygotowania! [FOTO]
Następny artykułZniszczyli śmietnik i wiatę. Wandale staną przed sądem