Strona główna 0_Slider Piłkarze Polonii-Stali rozpoczęli przygotowania!

Piłkarze Polonii-Stali rozpoczęli przygotowania! [FOTO]

0

Dwudziestu piłkarzy miał do swojej dyspozycji trener Tomasz Oleksy podczas inauguracyjnego treningu pierwszej drużyny Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni rozpoczęli we wtorek przygotowania do rundy wiosennej rozgrywek IV ligi dolnośląskiej. 

Premierowe zajęcia odbyły się we wtorek, 16 stycznia w siłowni na terenie hali Zawiszów. – Pierwsze zajęcia odbyliśmy na siłowni. Wykonaliśmy testy siły maksymalnej w celu wyznaczenia indywidualnych wartości ciężaru pod dalsze treningi nad siłą – wyznaje trener naszych seniorów Tomasz Oleksy. Kolejny trening już w najbliższy czwartek – również w siłowni, a po raz pierwszy piłkarze na boisko wyjdą w piątek, 19 stycznia. Zajęcia na sztucznym boisku świdnickiego OSiR-u zaplanowano na 18.00. Rozgrywki ligowe ruszą 17 marca, pierwszy sparing będzie miał z kolei miejsce już w sobotę, 3 lutego. O godz. 12.00 podejmiemy na świdnickim boisku wicelidera klasy okręgowej Kryształ Stronie Śląskie.

Trener Tomasz Oleksy miał do dyspozycji 20 zawodników. Świdnickiemu szkoleniowcowi zaprezentowała się trójka nowych graczy, która jest w sferze zainteresowań naszego czwartoligowca. Mowa o Rafale Wilku i Kacprze Matwiejko, którzy jesienią występowali w Karolinie Jaworzyna Śląska. Pierwszy z nich w swojej karierze najczęściej grywał w środkowej linii pomocy, drugi to boczny obrońca lub pomocnik, który zanim trafił do Karoliny przez kilka lat bronił barw Miedzi Legnica. Trzecim z piłkarzy jest ofensywnie usposobiony Marcin Traczykowski, były gracz m.in. Górnika Wałbrzych, Victorii Świebodzice i AKS-u Strzegom.

/FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykuł„Ćwiczyli” na parkomacie
Następny artykułBlisko 300 tysięcy złotych na szkolenia pracowników