Strona główna 0_Slider Zniszczyli śmietnik i wiatę. Wandale staną przed sądem

Zniszczyli śmietnik i wiatę. Wandale staną przed sądem

2

Dla większości to chwila „zabawy”, ale konsekwencje mogą być poważne. W ręce policji wpadli wandale, którym ze względu na spowodowanie wysokich strat grożą surowe kary.

Zdjęcie archiwalne

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali mężczyznę w wieku 23 lat i kobietę w wieku 29 lat, podejrzanych o zniszczenie mienia. W chwili zatrzymania osoby były nietrzeźwe, mężczyzna – ponad 0,9 promila oraz kobieta 0,8 promila. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy podpali 2 kontenery na odpady segregowane, a następnie przyglądali się akcji gaśniczej.  Straty oszacowane zostały na kwotę  3000 złotych. Mężczyzna i kobieta usłyszeli już zarzut zniszczenia mienia na szkodę Zakładu Oczyszczania Miasta w Świdnicy. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadali przed sądem. Za czyn, o który są podejrzani, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni wcześniej policjanci zatrzymali 32-latka, który zniszczył jedna z wiat przystankowych w Świdnicy. Straty na szkodę Urzędu Miejskiego wyceniono na 1150 zł. Wandalowi również grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./
Poprzedni artykułBlisko 300 tysięcy złotych na szkolenia pracowników
Następny artykułRusza kolejna edycja programu „Profilaktyka poprzez sport”