Strona główna 0_Slider Alkomat w świdnickiej komendzie

Alkomat w świdnickiej komendzie

3

W recepcji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przy ulicy Jagiellońskiej został zamontowany nowy alkomat do badania stanu trzeźwości. Każdy chętny będzie mógł samodzielnie sprawdzić, czy może wsiąść za kierownicę.

Ogólnodostępny alkomat ma zachęcać do badań stanu trzeźwości kierowców, którzy nie są pewni tego, czy mogą już wsiąść za kierownicę samochodu.

Każda chętna osoba, będzie mogła przyjść do świdnickiej komendy i wykonać samodzielnie badanie stanu trzeźwości. Obsługa alkomatu jest bardzo prosta, nie wymaga udziału policjanta. Wystarczy jedynie z zainstalowanego w alkomacie podajnika wyjąć jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w przeznaczonym do tego miejscu. Następnie trzeba postępować zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami i odczytać wynik, dzięki któremu będzie wiadomo, czy możemy już prowadzić pojazd. Jeśli alkomat podczas badania wykaże wynik od 0,2‰ do 0,5‰ alkoholu w organizmie, wówczas kierowca prowadzący samochód znajduje się „w stanie po użyciu alkoholu” i dopuszcza się wykroczenia określonego w art. 87§1 KW. Jeśli natomiast alkomat wykaże wynik wyższy niż 0,5‰ alkoholu w organizmie, to stan kierowcy określany jest jako „nietrzeźwy”, a kierowca, który kieruje pojazdem z takim stężeniem alkoholu dopuszcza się przestępstwa określonego w art. 178a§1 KK.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułBlisko tuzin goli w pierwszym sparingu Zjednoczonych
Następny artykułPolicyjna akcja „Smog” na drogach powiatu świdnickiego