Strona główna 0_Slider 26. Finał WOŚP już jutro. Jakie atrakcje i licytacje w powiecie?

26. Finał WOŚP już jutro. Jakie atrakcje i licytacje w powiecie?

0

Mnóstwo atrakcji, koncertów, wystaw i ciekawych licytacji będzie towarzyszyło tegorocznym finałom WOŚP w powiecie świdnickim. Orkiestra zagra barwnie i głośno w Świdnicy, Świebodzicach, Strzegomiu, Strzelcach, Żarowie i Jaworzynie Śląskiej. Podczas wydarzeń będzie prowadzona zbiórka pieniędzy, które zostaną przeznaczone na zakup sprzętu specjalistycznego dla noworodków. Na ulicach miast naszego powiatu do serc mieszkańców będzie pukać około 360 wolonariuszy.

Świdnica
Mnóstwo atrakcji i wydarzeń będzie towarzyszyło 26. finałowi WOŚP w Świdnicy. Na świdnickich ulicach będzie kwestować około 130 wolontariuszy. Wyposażeni w identyfikatory i specjalne puszki będą zbierać pieniądze od godzin porannych. Pierwsze liczenie puszek, jak informuje szef świdnickiego sztabu WOŚP Mariusz Kozłowski, planowane jest na godz. 16.00.

Wielką niespodziankę w klimacie Gwiezdnych Wojen przygotowała Galeria Świdnicka. Z okazji nadchodzącego 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 13 i 14 stycznia w godz. od 12.00 do 18.00 będzie można obejrzeć unikatową na skalę europejską, wystawę wiernie odtworzonych postaci, statków oraz pojazdów gwiezdnej floty z autografami aktorów. Na terenie Galerii Świdnickiej fani będą mieli okazję także spotkać bohaterów kultowej sagi, a najmłodsi wstąpić do akademii adeptów mocy i nauczyć się chociażby walki mieczami świetlnymi.

Przez cały weekend na terenie centrum obecni będą wolontariusze rozdający charakterystyczne serduszka i zbierający pieniądze na rzecz 26. Finału WOŚP, którego celem jest pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Dodatkowo, w niedzielę 14 stycznia w Galerii Świdnickiej, prowadzone będą licytacje atrakcyjnych fantów, przekazanych przez firmy, instytucje i ludzi dobrej woli. Pierwsza licytacja o 14.30. Na aukcjach będzie można wylicytować chociażby dwa vouchery na pobyt w Pałacu Jugowice Luxury Hotel**** ( jeden o wartości 1440 zł), jedną z wyjątkowych prac świdnickiego artysty-plastyka Roberta Kukli, miesięczny karnet w Gar Zupa, bon urodzinowy na warsztaty „GEO – Zabawa” czy lot balonem z rekordzistą Polski, USA i posiadaczem drugiego wyniku na świecie pod względem osiągniętej odległości (3 526 m) Krzysztofem Zapartem. Na aukcji znajdą się także dwa kalendarze książkowe naszej redakcji, z logo Świdnica24. Listę fantów przekazanych na licytacje znajdziesz TUTAJ. O godzinie 20.00 odbędzie się pokaz sztucznych ogni, czyli tradycyjne „Światełko do nieba”.

Po raz kolejny na Osiedlu Zawiszów (przy ul. Bolesława Krzywoustego) zorganizowana zostanie Moto Orkiestra. – Licytujemy koszulki z autografami gwiazd sportu samochodowego, plakaty i pamiątki z rajdowych tras, w tym wydane z okazji 30 lecia startu w Rajdzie Dakar Jurka Mazura polskim Starem. Tradycyjnie wozimy chętnych. Każda złotówka trafia dla dzieci. Zapraszamy kierowców z naszych imprez. Zawsze to okazja pogadać o planach na 2018. Ruszcie swoje maszyny i przybywajcie – zachęcają organizatorzy. Start o godz. 11.00.

Nie zabraknie jak co roku orkiestrowych koncertów w Klubie Bolko, organizowanych przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Na scenie od godz. 15.00 będą występować zespoły – rockowa Żółta Febra z Sokołowca, pop-rockowy Silentlive z Wałbrzycha, świdnicka Plethora z melodyjnym metalem oraz funkowa brygada Iluminatora również ze Świdnicy.

Strzegom
Od rana 56 wolontariuszy będzie przemierzało ulice i pukało do serc mieszkańców Strzegomia. Koncert rozpocznie się od godz. 15.00. W sali widowiskowej Strzegomskiego Centrum Kultury zaplanowano prezentacje artystyczne dzieci z przedszkoli i szkół, z Akademii Tańca i Ruchu Bans, z sekcji pianina SCK. Na zakończenie wystąpi zespół „Ślad”, a tuż po nim o godz. 20.00 „Światełko do nieba”. W trakcie wydarzenia będą prowadzone licytacje. Wśród przedmiotów będzie można znaleźć gadżety WOŚP z głównego sztabu z Warszawy i m.in. koszulki z pamiątkowym nadrukiem, kalendarze, plecak, kubek termiczny, zegar ścienny. – Od strzegomian otrzymaliśmy torty, pluszaki, porcelana, obrazy, spinki i długopisy, pamiątkowe koszulki z Olimpiad w Atlancie i Rio, voucher na renowację lakieru w samochodzie, poduszki – przytulanki, kalendarze od strażaków, koszulki i kamizelki odblaskowe i wiele innych – wymienia Elżbieta Pienio, kierownik instytucji kulturalnej.

Atrakcji w Strzegomiu będzie znacznie więcej. – Na parkingu SCK od godz. 16.00 OSP Goczałków i Strzegomska Dwunastka zapraszają do wspólnego morsowania. Będzie więc zbiornik wodny w postaci basenu, a w nim strzegomskie morsy, z którymi będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie oraz wspólnie spędzić czas w wodzie. Strażacy z Goczałkowa obiecali, że temperatura będzie adekwatna do zimowej pory. Dla fanów motoryzacji nie lada gratka. Od godz. 15.00 do oporu. Organizatorzy zapraszają na przejażdżki rajdowymi „maluchami” i Peugeotem, samochodami z bogatą historią i licznymi nagrodami – zapowiada Elżbieta Pienio.


O wolontariuszy zadba Mac Donalds w Strzegomiu, sponsorując zestawy posiłkowe – dodaje.

Żarów
W gminie Żarów będzie kwestowało dokładnie 43 wolontariuszy od 7.45 do 20.00 pod opieką nauczycieli i rodziców. Będzie można ich spotkać na terenie miasta Żarów, okolicznych wsi, w Jaworzynie Śląskiej i Świdnicy – informuje Beata Jurczak, szefowa żarowskiego sztabu WOŚP. Liczne atrakcje zaplanowano w Gminnym Centrum Kultury i Sportu, w Bajkowym Przedszkolu, w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy oraz Bibliotece Publicznej.

W trakcie finału będą prowadzone licytacje. Wśród fantów, gadżetów, usług i osobliwości znajdują się – żeglowanie z burmistrzem Żarowa, Leszkiem Michalakiem, wędkowanie z zastępcą burmistrza Grzegorzem Osieckim, wyjście z przewodnikiem w wybrany rejon Sudetów od Andrzeja Sawickiego, trzy sesje fotograficzne ufundowane przez Karolinę Pacek, Małgorzatę Niewadę i Jakuba Błaszczyka, biżuteria od Houserii, książka z autografem Ewy Wachowicz, figurka Bitossi Home, włoskiej marki produkującej designerskie przedmioty ceramiczne od Colorobbia Polska, oczywiście nie zabraknie także gadżetów orkiestrowych.

Szczegółowy program:
Hala sportowa GCKiS – ul. Piastowska 10:
9.30
– Żarowski Halowy Turniej Oldboyów – udział zapowiedziały ekipy: Górnika Wałbrzych, AKS Strzegom, Zjednoczonych Żarów, Nysy Kłodzko, Polonii Świdnica.

Bajkowe Przedszkole:
10.00-12.30
– jasełka w wykonaniu 3-latków z grupy „Tygryski”
– aukcja piernikowych serc
– pokonkursowa licytacja bożonarodzeniowych bombek oraz andrzejkowych kapeluszy
– kiermasz kartek okolicznościowych
– świąteczna kawiarenka: pączki (specjalność kuchni przedszkola), ciasta (specjalność naszych mam)
– zabawy i gry zręcznościowe
– konkursy plastyczne dla dzieci
– czytanie optymistycznych bajek przez rodziców

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy, ulica Piastowska 10:
13.45
Orkiestrowy marsz po zdrowie

Biblioteka Publiczna i Szkoła Podstawowa
14.00 – 16.00
– kawiarenka literacka – kawa, herbata, ciasto plus dobra książka dla dzieci – głośno czytana
– orkiestrowa manufaktura – warsztaty plastyczne: kwiaty i prezenty dla babci i dziadka, gipsowe cuda, malowanie na sztalugach, orkiestrowe latawce
– sprzedaż ciast upieczonych przez rodziców uczniów szkoły podstawowej
Gminne Centrum Kultury i Sportu (sala kameralna, I piętro):
16.00 – koncert Ireny Salwowskiej – Hajdasz z zespołem
16.30 – pokaz sekcji akrobatyki sportowej GCKiS
16.45 – jasełka w wykonaniu uczniów z zerówek SP Żarów
17.00 – seniorzy dla najmłodszych – koncert Senyor-Rici
17.20 – występ grupy kids dance
17.30 – koncert Żarowskiej Orkiestry Dętej
18:00 – świat iluzji
18.30 – licytacja orkiestrowych gadżetów
20.00 – światełko do nieba – taniec ognia

W trakcie trwania imprezy w GCKiS dostępne będą stoiska:
– „każdy może zostać artystą” – malowanie odlewów gipsowych
– „salonik kosmetyczny dla dzieci” – malowanie twarzy
– sprzedaż ciast upieczonych przez UTW w Żarowie, loteria fantowa
– „orkiestrowa” wata cukrowa i popcorn

Świebodzice
W tym roku Świebodzice znalazły się wśród dziewięciu polskich miast, w których finał orkiestry będzie transmitowany na żywo. – Zostaliśmy wybrani i nasze miasto będzie zaraz obok Łodzi, Gdańska czy Poznania, łączyć się z Jurkiem. To naprawdę niesamowite wyróżnienie i szansa, żeby podzielić się z całym światem tym jak pięknie bawi się nasze miasto – pisze na swoim fanpage’u świebodzicki sztab WOŚP. Świebodzice będzie można zobaczyć na antenie telewizji TVN i TTV.

Charytatywna impreza odbędzie się jak zawsze w hali sportowo-widowiskowej OSiR, o godz. 12.00 planowane jest oficjalne otwarcie, a wolontariusze – ponad setka młodych ludzi, uczniów świebodzickich szkół – od wczesnych godzin rannych będą kwestować na ulicach miasta. – Żelaznym punktem programu jest także licytacja gadżetów przekazanych przez przyjaciół Orkiestry. Mamy już m. in. obrazy, zdjęcia, vouchery na prawo jazdy, biżuterię – mówi Zofia Marek, szefowa świebodzickiego Sztabu WOŚP.

W trakcie wydarzenia będzie działo się wiele. Wśród atrakcji znajdą się chociażby warsztaty Street Hokeja, Klub Młodego Odkrywcy, Kącik Zabaw dla Dzieci, orkiestrowe malowanie twarzy, „Serduszkowe Kiermasze Rozmaitości” czy bicie rekordu na najdłuższy ogon latawca. Podczas wydarzenia odbędzie się także orkiestrowa zbiórka krwi, którą zaplanowano w godz. od 10.00 do 15.00 w holu Szkoły Podstawowej nr 2. Świebodzicki finał tradycyjnie zakończy się o godz. 20.00 „Światełko do nieba”.

26. finałowi WOŚP w Świebodzicach będzie towarzyszył Moto WOŚP, który rozpocznie się o godz. 10.00 na parkingu przy hali OSiR na osiedlu Piastów, przy ul. Mieszka Starego 6. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji. – Grupa Sudetyoffroad zabierze Was na szalone i pełne adrenaliny przejażdżki terenówkami klasy turystycznej i odjechanymi zmotami, które wjeżdżają tam, gdzie balibyście się wejść! Nie ubierajcie garniturów trochę Was pobrudzą! Odwiedzi nas także Damian Rajczyk 469, utalentowany i wielokrotnie nagradzany sportowiec (mistrz Polski, Europy, vice mistrz Świata!), który ma szanse powtórzyć sukcesy Rafała Sonika w rajdzie Dakar – wymieniają atrakcje organizatorzy.

Wyższa Szkoła Jazdy przygotowała natomiast naukę wychodzenia z poślizgu na specjalnie przygotowanych trolejach, trening płynności jazdy na talerzu Stewarta, naukę jazdy dla początkujących oraz lekcję parkowania. Załogi charytatywnego rajdu ZŁOMBOL zaproszą Was na klimatyczne przejażdżki autami z epoki PRL, które dotarły w najdalsze zakątki Europy. Motocykliści z grupy Moto Wałbrzych będą także z nami! Wezmą udział w paradzie oraz zapewnią przejażdżki – dodają. To właśnie wielką paradą pojazdów rozpocznie się motofinał w Świebodzicach.

Marcinowice
Wolontariusze z gminy Marcinowice dołączą do świdnickiego sztabu WOŚP i to właśnie w Świdnicy będą zbierać pieniążki i przyklejać serduszka. Sam finałowy koncert z licytacjami zostanie jednak zorganizowany w gminie. Charytatywna impreza z wieloma występami artystycznymi i innymi atrakcjami odbędzie się w Szkole Podstawowej w Strzelcach. Jej rozpoczęcie zaplanowano na godz. 15.00.

A co będzie można nabyć na aukcjach? Na pewno wiele ciekawych orkiestrowych gadżetów, ale także przekazane przez darczyńców przedmioty, w tym chociażby piernikowe, orkiestrowe serca, biżuterię, książki, ręcznie robiony z materiału bukiet czerwonych tulipanów, pyszne miody Ślężańskie, vocher na kolację w restauracji Ślężański Młyn czy na jazdę samochodem terenowym od sudetyoffroad. Pełną listę rzeczy do licytacji znajdziesz TUTAJ.

Jaworzyna Śląska
W tym roku sztabowi WOŚP z Jaworzyny Śląskiej nie udało się zorganizować imprezy. – Niestety nie ma gdzie zrobić koncertu. Na terenie miasta i wsi pozostanie jednak sama zbiórka. Bazę sztabu zorganizowano w Bibliotece Publicznej przy ulicy Wolności i tam również będą znajdywać się puszki stacjonarne. Wszystkich mieszkańców miasta i gminy proszę o jak najliczniejszą pomoc naszym najmłodszym obywatelom, dla których gramy ten finał WOŚP – mówi Paweł Wizner.

W gminie Jaworzyna Śląska będzie kwestowało około 30 wolontariuszy. W skład jaworzyńskiego sztabu weszli również dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury Sylwester Bartczak, Alicja Bielińska i Michał Bielat.

/Zebrała: AN/

Poprzedni artykułKadetki Polonii lepsze od liderek tabeli
Następny artykułMężczyzna potrącony na pasach [FOTO]