Strona główna 0_Slider Świdnica wczoraj i dziś. Ul. Sikorskiego / ul. Zamenhofa

Świdnica wczoraj i dziś. Ul. Sikorskiego / ul. Zamenhofa

2

Kto pamięta puste przestrzenie po wyburzonych kamienicach? Płoty wokół zrujnowanych budynków? Stare kotłownie, zakłady, po których już nie ma śladu? Miasto żyje, zmienia się, często aż nie do poznania! Zapraszamy do oglądania metamorfozy, jaką przeszła Świdnica.

W każdy piątek opublikujemy nowe zdjęcie, które będzie można przez tydzień oglądać na stronie głównej Swidnica24.pl. Suwak (znajduje się połowie zdjęcia, porusza się w prawo i lewo) pozwoli Państwu przenosić się z przeszłości do współczesności.

Zdjęcie archiwalne pochodzi ze strony www.mojemiasto.swidnica.pl

Fot. Władysław Orłowski.
Kolekcja: Agnieszka Orłowska-Raj.
Ulica gen. Władysława Sikorskiego – lata 70.
Czyn społeczny na skrzyżowaniu z ulicą Ludwika Zamenhofa. Panie na pierwszym planie w roli statystek pozujących do zdjęcia. W tle budynki Osiedla Młodych. Ciepłownia w centrum zdjęcia oraz budynek na prawo od komina zostały rozebrane w 2008 roku, a na ich miejscu zbudowano sklep sieci “Biedronka”.

Zdjęcie współczesne Dariusz Nowaczyński
Montaż Tomasz Kownacki

  • Jolanta Pałac

    Na zdjęciu widać dwie kotłownie. Małą, która ogrzewała pierwsze bloki starej części Osiedla oraz dużą / na prawo od komina/ która została wybudowana dla ogrzewania całego Osiedla. Obie zostały zlikwidowane po uruchomieniu kotłowni Zawiszów.

  • Majczel

    ale się ta biedronka zmieniła aż trudno w to uwierzyć