Strona główna 0_Slider Pijany kierowca uciekał przed policją

Pijany kierowca uciekał przed policją

13

Policjanci ze Świebodzic zatrzymali 44-letniego mieszkańca Wrocławia. Mężczyzna, pomimo dawanych mu przez policjantów wyraźnych sygnałów do zatrzymania, nie reagował i podjął próbę ucieczki. Został zatrzymany po krótkim pościgu na terenie Świebodzic. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało 1,49 promila alkoholu w jego organizmie.

17 grudnia 2017 roku, kwadrans po godzinie 21.00, policjanci w Świebodzicach zauważyli osobowego citroena, którego kierowca na ich widok skręcił w polną drogę i znacznie przyśpieszył. Sposób jazdy kierowcy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej, jednak mężczyzna ten nie reagował na sygnały do zatrzymania i jechał dalej. Na ulicy Wodnej kierujący zatrzymał pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po pościgu mężczyznę zatrzymano. Podczas zatrzymania był agresywny i chciał uciec z miejsca interwencji.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami do 15 lat.

/KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułWigilia z Sercem i specjalnymi wyróżnieniami
Następny artykułAlchemicy wydali jubileuszową książkę