Strona główna Kultura Alchemicy wydali jubileuszową książkę

Alchemicy wydali jubileuszową książkę

0

To już 10 lat istnienia świdnickiej grupy dorosłych projektu „Alchemii Teatralnej”. To także czas podsumowań, wspomnień i przemyśleń, które z całym mnóstwem anegdot, opisami inscenizacji i zakulisowymi perypetiami zostały zebrane w książce autorstwa Marioli Mackiewicz. Publikację można nabyć przy okazji najnowszego spektaklu alchemików „Qui pro quo” w reż. Juliusza Chrząstowskiego oraz w Informacji Turystycznej.

Dekadę temu powstała przy Świdnickim Ośrodku Kultury grupa teatralna dorosłych alchemików. Dziesięciolecie to dla zespołu czas podsumowań, wspomnień i przemyśleń, stąd pomysł na publikację książkową, w której zebrano wszelkie świadectwa dotyczące działalności grupy i ocalono je przed zapomnieniem. W tekstach autorstwa Marioli Mackiewicz szczegółowo zrekonstruowane są wszystkie inscenizacje i zakulisowe perypetie związane z ich przygotowywaniem. Jest w niej także całe mnóstwo teatralnych anegdot przytaczanych przez innych członków trupy, ich biografie, alfabet pojęć alchemicznych oraz recenzje i relacje kresowe. Książkę można nabyć w ŚOK-u przy okazji przedstawień najnowszej produkcji Alchemii teatralnej „Qui pro quo” w reż. Juliusza Chrząstowskiego oraz w Informacji Turystycznej w Świdnicy.

„…zespół okrzepł, wzbogacił się o doświadczenia, a dzięki temu dorósł do wyzwań artystycznych, doskonaląc z roku na rok swe umiejętności. Poza tym zdobyliśmy sympatię widzów, gdyż bilety na nasze spektakle nie czekają zbyt długo na nabywców. Wrośliśmy w pejzaż teatralnej Świdnicy i nadal mamy ochotę domalowywać jakiś nowy, zaskakujący motyw, na tworzonym zespołowo obrazie. Mamy za sobą już dziewięć spektakli, które miały swoją publiczność, a obecnie przygotowujemy dziesiąty, którym też chcemy zawalczyć o uwagę i serca teatromanów. Amatorska zabawa w teatr ciągle daje nam radość, co istotne, bo bez niej bylibyśmy nudnymi rutyniarzami” – pisze we wstępie jubileuszowej publikacji Marioli Mackiewicz.

/Świdnicki Ośrodek Kultury/

Poprzedni artykułPijany kierowca uciekał przed policją
Następny artykułZgubił portfel z gotówką. Znaleźli go policjanci