Strona główna 0_Slider Gala Bożonarodzeniowa pod znakiem Reformacji

Gala Bożonarodzeniowa pod znakiem Reformacji [FOTO]

4

Przy świątecznym stole z Marcinem Lutrem – pod takim hasłem na dorocznej, osiemnastej już Gali Bożonarodzeniowej spotkali się na zaproszenie Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy i starosty przedstawiciele gmin, szkół, placówek medycznych, stowarzyszeń, Kościołów, instytucji i służb mundurowych z powiatu. Okazją do wyboru takiego motta stała się przypadająca w tym roku 500 rocznica Reformacji.

Uczniowie ZSHiT oraz III LO przypomnieli pieśni, obyczaje i smaki sprzed pół tysiąca lat, które towarzyszyły luteranom. Za galę szczególnie dziękował biskup Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Waldemar Pytel. Wspólnie z księżmi katolickim i prawosławnym złożył również życzenia świąteczne. Wcześniej jednak starosta Piotr Fedorowicz podsumował 2017 rok w powiecie. Wyliczał zarówno trudne chwile, m.in. katastrofę budowlaną w Świebodzicach i zniszczenia poczynione przez jesienne wichury, jak i inwestycje, które udało się zrealizować dzięki środkom unijnym i współpracy z gminnymi samorządami.

Gala stała się także okazją do wręczenia nagród w konkursie ZSHiT na dekorację stołów bożonarodzeniowych. I miejsce zajęły Aneta Litwińska i Marta Korzystka, II – Ania Banach i Wiktoria Ciężka, a III – Daria Globisz i Natalia Jankowska.

Gospodynią gali była dyrektor Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych Aldona Liszka-Urbańska. Gościny udzielił Hotel pod Wierzbą, a spotkanie przygotowali uczniowie i nauczyciele ZSHiT przy wsparciu starostwa powiatowego i III LO.

/red./
Zdjęcia Piotr Dębek/Starostwo Powiatowe

 

Poprzedni artykułNiechlubny rekord w promilach
Następny artykuł170 nietrzeźwych „zebrali” ze świdnickich ulic