Strona główna 0_Slider 170 nietrzeźwych „zebrali” ze świdnickich ulic

170 nietrzeźwych „zebrali” ze świdnickich ulic

8

Nie ma tygodnia, by strażnicy miejscy nie zbierali ze świdnickich ulic nieprzytomne od nadmiaru alkoholu osoby. Takich przypadków w ciągu ostatnich 11 miesięcy było aż 170. Wszyscy delikwenci, którzy trafili do policyjnej izby zatrzymań, płacili 170 zł za dobę.

Zdjęcie Straż Miejska w Świdnicy

Od 8 do 11 grudnia 2017 r. strażnicy miejscy interweniowali 6 razy wobec osób, które doprowadziły się do stanu nieprzytomności po spożyciu alkoholu. Swoim nieobyczajnym zachowaniem powodowały każdym razem zgorszenie w miejscu publicznym, w związku z czym musiały zostać osadzone do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań – informuje świdnicka Straż Miejska. – Po wytrzeźwieniu czekają je opłaty z tytułu kosztu noclegu, a w czerech przypadkach dodatkowo grzywna w postaci mandatów karnych. Jedna osoba to bezdomny, pozostali posiadają stałe lokum. Dwie z tych osób to kobiety.

 W ciągu minionych jedenastu miesięcy 2017 r. doprowadzono do wytrzeźwienia 170 osób, które nie panowały nad swoim zachowaniem po spożyciu alkoholu, z czego 18 trafiło pod opiekę swoich bliskich w miejscach ich zamieszkania.

 

Poprzedni artykułGala Bożonarodzeniowa pod znakiem Reformacji [FOTO]
Następny artykułBudżet powiatu świdnickiego na 2018 rok przyjęty