Strona główna 0_Slider Dzieci i rodzice zapraszają na bożonarodzeniowy kiermasz

Dzieci i rodzice zapraszają na bożonarodzeniowy kiermasz [FOTO]

0

Na stołach ustawionych w holu Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy można znaleźć wiele pięknych, własnoręcznie wykonanych świątecznych ozdób przygotowanych przez dzieci i rodziców. Wśród nich znajdują się choinki z szyszek, dekorowane bombki, laleczki z serwetek, stroiki i pierniczki. Bożonarodzeniowy kiermasz ma charakter charytatywny i jak co roku część środków trafi do Fundacji „Zdążyć z pomocą”.

W Szkole Podstawowej nr 105 w Świdnicy przy ul. Folwarcznej 2 rozpoczął się dziś organizowany od wielu lat kiermasz bożonarodzeniowy. – Jest to kiermasz charytatywny i większość uzbieranych pieniędzy będzie przekazanych Fundacji „Zdążyć z pomocą”, której podopiecznym jest uczeń naszej szkoły. Pozostałe środki pokryją zakup materiałów do stworzenia ozdób w już przyszłym roku – mówi Małgorzata Pielach, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy.

Świąteczne dekoracje zostały własnoręcznie przygotowane przez maluchy z oddziału przedszkolnego „A”, a także dzieci z klas IIa i IIIb, wspierane przez rodziców oraz wychowawców – Ilonę Sipowicz, Renatę Pasik i Marzenę Barylak. – Rodzice są bardzo zaangażowani. Jesteśmy dumni z naszych mam, które z ogromną kreatywnością wspólnie z dziećmi tworzyły dekoracje. Co roku kiermasz jest piękniejszy – dodaje dyrektor Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy.

Wśród ozdób wystawionych w holu szkoły można znaleźć m.in. choinki z szyszek, dekorowane bombki, aniołki, laleczki z serwetek, babeczki oraz pierniczki. Kiermasz potrwa do 15 grudnia. Wszyscy zainteresowani mogą go odwiedzić i kupić ozdoby w godzinach od 8.00 do 13.00.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułJak wybrać kabinę prysznicową?
Następny artykułPojadą na kadrę Dolnego Śląska