Strona główna Wydarzenia Jak wybrać kabinę prysznicową?

Jak wybrać kabinę prysznicową?

0

Stojąc przed wyborem kabiny prysznicowej do naszej łazienki, powinniśmy uwzględnić kilka istotnych czynników, które będą miały wpływ na jej wygodne i efektywne użytkowanie. Aby wybrać kabinę idealną dla naszych potrzeb, warto przeglądać oferty producentów pod kątem takich parametrów jak rozmiar, kształt, sposób otwierania, czy tworzywo, z którego została wykonana kabina. Dowiedz się jak wybrać kabinę prysznicową do łazienki i na co zwrócić uwagę.

Szeroki wybór kabin prysznicowych dostępnych na rynku sprawia, że często wchodząc do sklepu lub przeglądając ofertę w internecie, dostajemy małego zawrotu głowy. Naszym oczom ukazują się setki lub tysiące kabin, o różnych kształtach i rozmiarach, z których każda ponoć jest najlepsza i doskonale dopasowana do naszych potrzeb. Jak w natłoku marketingowych zapewnień wybrać ten prawdziwy ideał? Będzie to łatwiejsze, jeśli zwrócimy uwagę na podstawowe parametry kabiny prysznicowej.

Typ kabiny prysznicowej

Do wyboru mamy szeroką gamę typów i kształtów kabin prysznicowych. Wybór zależy przede wszystkim od naszego poczucia estetyki, ale także od kształtu naszej łazienki i tego, jak wiele miejsca mamy do zagospodarowania. W dużych łazienkach dobrze prezentują się kabiny wolnostojące, które stanowią nowoczesną alternatywę dla kabin narożnikowych, stykających się ze ścianami łazienki. Jeśli chodzi o kształt prysznica, na rynku znajdziemy kabiny półokrągłe i okrągłe, kwadratowe, asymetryczne (prostokątne), pięciokątne, a także kabiny wnękowe, idealne do ciasnych i wąskich łazienek. Niezwykle efektownym, lecz wymagającym większej ilości miejsca rozwiązaniem, będzie kabina walk-in, czyli kabina prysznicowa bez drzwi. Kabiny tego typu prezentują się niezwykle efektownie, a dzięki swojej konstrukcji, brak drzwi nie powoduje wydostawania się wody na zewnątrz łazienki. Warto sprawdzić, jakie typy kabin prysznicowych oferują nam uznani producenci, np. wchodząc na stronę https://strefalazienek.pl/436-sanswiss.

Kabina z brodzikiem czy bez?

Wiele kabin na rynku możemy zamontować zarówno z brodzikiem, jak i bez niego. Kabiny bez brodzika prezentują się bardziej elegancko i nowocześnie, zaletą takiego rozwiązani jest również brak różnicy poziomów między kabiną i łazienką, gdyż ścianki kabiny mocowane są bezpośrednio do posadzki. Ma to istotne znaczenie w przypadku osób niepełnosprawnych lub starszych, o ograniczonych możliwościach ruchowych. Kabina z brodzikiem będzie lepszym rozwiązaniem, jeśli w domu są małe dzieci. Wówczas, odpowiednio dobrany brodzik może zastąpić nam wanienkę.

Tworzywo i wykonanie

Warto zwrócić uwagę również na to, z czego wykonana jest kabina prysznicowa. Wybór tworzywa będzie miał wpływ na cenę kabiny, ale również na jej funkcjonalność oraz łatwość utrzymania czystości. Najtańsze kabiny mają ścianki wykonane z akrylu, a elementy konstrukcyjne: prowadnice, rolki i kółka są plastikowe. W droższych kabinach wykorzystuje się bezpieczne szkło hartowane, a plastikowe prowadnice i akcesoria zastępuje aluminium lub inny metal. Żywotność i komfort korzystania z tego typu kabiny są znacznie większe niż w przypadku kabin akrylowych.

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJaka ulica zamiast Leona Kruczkowskiego? Jest decyzja
Następny artykułDzieci i rodzice zapraszają na bożonarodzeniowy kiermasz [FOTO]