Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez

0

Grudniowy Targ Ziemi w Kraskowie, mikołajkowy jarmark w Bagieńcu, spotkanie z Mikołajem w Witoszowie, mikołajkowe zabawy w Galerii Świdnickiej czy Turniej piłkarski JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup. Podpowiadamy, co można robić w ten weekend. 

Mikołajkowe zabawy w Galerii Świdnickiej

2 i 3 grudnia w godzinach od 12.00 do 18.00 w Galerii Świdnickiej na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje z okazji zbliżających się Mikołajek. W programie zaplanowano m.in. spotkanie ze św. Mikołajem – zdjęcia i wydruk na miejscu, Elfikowe studio – malowanie buziek i kolorowe włosy, Świąteczna gra XXL – zabawy, konkursy, nagrody, a także warsztaty zdobienia bombek oraz strefę klocków małych i dużych.

Wystawa psów rasowych w Świebodzicach
2 i 3 grudnia w hali sportowo-widowiskowej OSiR Świebodzice odbędzie się 63. Wystawa Psów Rasowych. Będzie to okazja, by nie tylko podziwiać psie piękności, ale także zaopatrzyć się w akcesoria, smakołyki i inne, przydatne czworonogom utensylia. Koszt biletu – 10 zł (normalny), 5 zł (ulgowy).

Giełda staroci w Świebodzicach

W sobotę, 2 grudnia w Świebodzicach odbędzie się tradycyjnie Giełda Staroci i Różności. Miłośników przedmiotów z duszą, ceramiki, starych książek, itd. miasto zaprasza do Rynku w godz. od 8.00 do 14.00.

Turniej piłkarski JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup

W sobotę, 2 grudnia  w hali sportowej w Witoszowie Dolnym odbędą się kolejne rozgrywki w ramach trwającego Turniej piłkarski JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup. Tym razem w szranki staną piłkarze z rocznika 2011/2012. Walka o zwycięstwo trwać będzie od 9.00 do 14.00.

Zbiórka elektrośmieci z loteriadą

W sobotę, 2 grudnia odbędzie się zbiórka elektrośmieci w Świdnicy. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie można oddać w godz. od 10.00 do 14:00 na parkingu przed Urzędem Miejskim. W ramach akcji zostanie zorganizowana „Loteriada elektrośmieciową”. Zgodnie z zasadami konkursu każdy mieszkaniec Świdnicy, który odda eletkrośmieci podczas zbiórki w najbliższą sobotę, wypełni kupon konkursowy oraz wrzuci go do przygotowanej urny, ma szansę na wygranie atrakcyjnych nagród. A będą to między innymi: zegarek smartwatch, zgniatarki do butelek czy też ładowarki do akumulatorków.

 Mecz II ligi siatkarek w Świdnicy

W sobotę, 2 grudnia na  Hali Zawiszów w Świdnicy odbędzie się mecz II ligi siatkarek: MKS Polonia Świdnica – KPKS Halemba. Rozgrywki rozpoczną się o godz. 17.00.

Giełda staroci na świdnickim Rynku

Giełda Staroci od ponad ćwierćwiecza gromadzi w każdą pierwszą niedzielę miesiąca tłumy świdniczan oraz przyjeżdżających z całego Dolnego Śląska kolekcjonerów, łowców okazji i miłośników rzeczy, których w sklepach już kupić nie można.

Giełda staroci odbędzie się w niedzielę, 3 grudnia w godz. od 8.00 do około 14.00 na świdnickim Rynku.

Zawody wspinaczkowe w Witoszowie

Zawody wspinaczkowe tradycyjnie zakończą XXII Dni Gór. Rywalizację zaplanowano w niedzielę, 3 grudnia od godz. 10.00. Wstęp wolny.

Grudniowy Trag Ziemi w Kraskowie

Na grudniowym Targu Ziemi 124 zaprezentuje się rekordowa liczba wystawców, a to w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Będzie więc okazja do zrobienia prezentów dla najbliższych, jak i wzbogacenia świątecznego stołu wyjątkowymi, lokalnymi produktami. Wystawcy grudniowej edycji Targu Ziemi zaprezentują się w klimatycznych stajniach gospodarstwa Bzowa Ostoja oraz sali koncertowej znajdującej się tuż przy parkingu. Kiermasz otwarty będzie w godzinach od 12.00 do 16.00.

 Mikołajkowy jarmark w Bagieńcu

3 grudnia na terenie Fundacji Spichlerz Kultury zostanie zorganizowany jarmark „Mikołajki w naszym partnerstwie”. Na kiermaszu będzie można znaleźć m.in. stroiki, bombki, oryginalne upominki, ręcznie robione poduszki, koce, serwety i wiele innych wyrobów, idealnych na świąteczny prezent. Nie zabraknie także pysznych wyrobów, wypieków i przetworów, w tym pierogi, ciasta, pierniki czy miody. W programie także dodatkowe atrakcje jak chociażby kącik dla dzieci.

Spotkanie z Mikołajem w Witoszowie

Wójt Gminy Świdnica oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji zapraszają wszystkie dzieci wraz z rodzicami, dziadkami i opiekunami na spotkanie z św. Mikołajem. Mikołajkowe wydarzenie odbędzie się 3 grudnia w godz. od 15.00 do 18.00 na hali sportowej w Witoszowie Dolnym. Wstęp wolny.

Poprzedni artykułPrzetarg na modernizację basenu letniego w poniedziałek
Następny artykułPrzez sztukę o problematyce HIV/AIDS [FOTO]