Strona główna Polityka Wspólnota Samorządowa nie dołącza do nowej partii

Wspólnota Samorządowa nie dołącza do nowej partii

3

Powstanie nowej partii pod nazwą Porozumienie podczas dzisiejszej Konwencji Zjednoczeniowej Polski Razem ogłosił Jarosław Gowin. W szeregach znaleźli się m.in. środowisko wolnościowe z Robertem Anackim, byłym wiceprezesem Partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego, Młoda Prawica, Stowarzyszenie Republikanie, Środowisko Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego i pojedynczy samorządowcy. W tym gronie nie ma Wspólnoty Samorządowej Ziemi Świdnickiej, stowarzyszenia założonego przez posła Wojciecha Murdzka. Sam poseł wstąpił w szeregi nowej partii.

Screen z YT

Z Jarosławem Gowinem od wyborów parlamentarnych z 2015 roku związany jest Wojciech Murdzek, były prezydent Świdnicy i współzałożyciel Wspólnoty Samorządowej Ziemi Świdnickiej, której obecnie jest honorowym prezesem. Na konwencji oprócz posła Murdzka obecny jest m.in. Lesław Podgórski, szef klubu WS w Radzie Miejskiej Świdnicy. Sama Wspólnota nie ma oficjalnej delegacji. – Jesteśmy stowarzyszeniem lokalnym, działamy na rzecz powiatu świdnickiego i nie planujemy w tej chwili angażować się w projekty ogólnopolskie – mówi Roman Etel, szef Wspólnoty Samorządowej, który właśnie przebywa za granicą. – Ideą naszego stowarzyszenia była działalność właśnie dla lokalnej społeczności i dzisiaj wracamy do korzeni. Z życzliwością patrzymy na działalność posła Wojciecha Murdzka i życzymy powodzenia nowej partii.

Wojciech Murdzek przez lata swojej publicznej działalności, najpierw w samorządzie powiatowym, potem miejskim i wreszcie w parlamencie nie wiązał się z żadną partią. Przez ostatnie kilka lat sympatyzował z ugrupowaniem posła Gowina Polska Razem i od 2015 roku jest członkiem klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Jak podkreślał Jarosław Gowin, w centrum uwagi nowej partii jest wolność gospodarcza, ale zarazem umacnianie wiary i tradycji chrześcijańskich. Prezes zadeklarował pozostanie w ścisłym związku z porozumieniem na prawicy pod egidą Jarosława Kaczyńskiego. Przypomnijmy, że partia, która dała podwaliny dzisiejszemu Prawu i Sprawiedliwości nosiła nazwę Porozumienie Centrum.

/asz/

Poprzedni artykułKoncerty Ziemi Świdnickiej: baryton i organy
Następny artykułPółmaraton Świdnicki: Podium zdominowane przez Kenijczyków! [163 ZDJĘCIA]