Strona główna Kultura Koncerty Ziemi Świdnickiej: baryton i organy

Koncerty Ziemi Świdnickiej: baryton i organy

0

Fundacja Chorda Auxit zaprasza na przedostatni koncert kameralny w ramach cyklu Koncertów Ziemi Świdnickiej. Wystąpią baryton Oskar Koziołek-Goetz przy akompaniamencie organistki Zuzanny Bator. Koncert odbędzie się 10.11.2017 r., w piątek, o godz. 18:00 w kościele w Witoszowie Dolnym.

Oskar Koziołek-Goetz to pochodzący spod Głogówka absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Opolu, Uniwersytetu Opolskiego oraz Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Śpiewak podejmujący wielostronną działalność muzyczną w kraju i zagranicą, związany m. in. z zespołami Deutsche Oper w Berlinie, Rundfunkchor Berlin, Solistenensemble Phoenix16, Winteroper w Poczdamie. Odnajduje się w wielu stylistykach, wykonując muzykę różnych epok, recitale pieśniarskie i operowe, uczestniczy w prawykonaniach eksperymentalnej muzyki współczesnej, nominowany do Fryderyka 2015 za „Passio“ Dariusza Przybylskiego, upowszechnia muzykę polską za granicą (opery Moniuszki i Kurpińskiego w Berlinie, prawykonanie „Halki“ St. Moniuszki w Wlk. Brytanii). W bieżącym roku w Berlinie wraz z Solistenensemble Phoenix16 wziął udział w festiwalu „Ultraschall“, a jako solista wystąpił w serii okolicznościowych koncertów z Preussisches Kammerorchester Prenzlau. W ramach jubileuszu Reformacji współpracuje z krakowskim Kolegium Muzyki Ewangelickiej, z którym wystąpił na Festiwalu Muzyki Pasyjnej i Paschalnej w Poznaniu oraz na Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie.

Zuzanna Bator jest absolwentką Liceum Muzycznego we Wrocławiu, Akademii Muzycznej w Katowicach,i Staatliche Musikhochschule w Stuttgarcie. Ma na swoim koncie nagrody na ogólnopolskich konkursach organowych: I nagroda w 2004 roku we Wrocławiu, II nagroda w 2008 roku w Krakowie, dwa wyróżnienia w Poznaniu w 2008 roku. Jest również półfinalistką Międzynarodowego Konkursu Organowego w 2007 roku w Brnie. Koncertowała m.in. na Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Słupsku, w ramach Festiwalu Bachowskiego w Kościele Pokoju w Świdnicy, a także Musik zur Marktzeit (Heilbronn, 2010), Orgelvesper (Berlin, 2017). Brała udział w międzynarodowym festiwalu Juniores Priores Organorium Seinensis w latach 2008–2011 w Sejnach i na Litwie. Jest stypendystką ministra Kultury i niemieckiej fundacji KAAD. W latach 2008-2009 w ramach programu „Socrates – Erasmus” studiowała na Staatliche Musikhochschule w Stuttgarcie w klasie prof. Jona Laukvika.

Organizatorem tego nowego przedsięwzięcia jest Fundacja Chorda Auxit we współpracy z Pałacem Gruszów, Powiatem Świdnickim, Dolnośląskim Festiwalem Muzycznym oraz Muzazą – kreatywną edukacją muzyczną. Partnerem cyklu muzycznych spotkań jest Fundacja PZU. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2017”.

Poprzedni artykułPo raz szesnasty zmierzyli się z pułapkami polszczyzny
Następny artykułWspólnota Samorządowa nie dołącza do nowej partii