Strona główna Bez kategorii Po raz szesnasty zmierzyli się z pułapkami polszczyzny

Po raz szesnasty zmierzyli się z pułapkami polszczyzny

0

Po raz szesnasty uczniowie szkół podstawowych uczestniczyli w Międzyszkolnym Turnieju Ortograficznym, do którego zaprosiła Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy. Po raz pierwszy w rywalizacji o tytuł mistrza ortografii uczestniczyli również uczniowie klas gimnazjalnych.

Konkurs przebiegał w dwóch grupach. Pierwszą tworzyli uczniowie klas IV, V i VI szkoły podstawowej, a drugą – uczniowie klas VII szkoły podstawowej i II-III klas gimnazjalnych. Do udziału w potyczkach z ortografią zaproszenie przyjęły wszystkie świdnickie szkoły podstawowe, które wytypowały po dwóch przedstawicieli w obu kategoriach. Każdy uczestnik konkursu otrzymał drobny upominek i podziękowanie. Dyktando napisane przez uczniów zostało sprawdzone przez organizatorów.

Najlepsi okazali się:
W kategorii „młodsi”:
I miejsce – Antoni Pieszczoch z SP 1 i Anna Kowalczyk ze Społecznej Szkoły Podstawowej Fundacja „Naszej szkole”,
II miejsce – Maria Marczuk z SP 1,
wyróżnienie – Amelia Jagiełło z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Bliżej dziecka”.
W kategorii „starsi”:
I miejsce – Weronika Kowalska z SP 2 i Maria Maślukiewicz ze Społecznej Szkoły Podstawowej Fundacja „Naszej szkole”,
II miejsce – Martyna Pożoga z SP 8,
wyróżnienie – Natalia Śliwa z SP 2, Maja Skórska ze Społecznej Szkoły Podstawowej Fundacja „Naszej szkole” i Aleksandra Duniewska z SP 6.

/Informacja i zdjęcie SP nr 105, opr. red./

Poprzedni artykułStartuje półmaraton w Świdnicy, są utrudnienia!
Następny artykułKoncerty Ziemi Świdnickiej: baryton i organy