Strona główna 0_Slider Półmaraton Świdnicki: Podium zdominowane przez Kenijczyków!

Półmaraton Świdnicki: Podium zdominowane przez Kenijczyków! [163 ZDJĘCIA]

15

Nie było niespodzianki podczas trzeciej edycji RST Półmaratonu Świdnickiego. Czołowe lokaty przypadły reprezentantom Kenii. Udanie zaprezentowali się biegacze z naszego regionu. Najlepszą z Polek była świdniczanka Halina Szczęsna-Radzikowska, wśród panów Piotr Holly z Wałbrzycha, który często gości na imprezach organizowanych przez Świdnicki Klub Biegacza Hermes. 

Tempo biegu było minimalnie wolniejsze niż w roku ubiegłym, ale ubiegłoroczny zwycięzca w kategorii mężczyzn zdołał obronić tytuł mistrzowski. Rok temu podczas II RST Półmaratonu Świdnickiego Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo uzyskał wyniki 1 godziny, 3 minut i 37 sekund. Teraz był minimalnie gorszy, notując rezultat 1:04,07. Nie przeszkodziło mu to w odniesieniu bardzo przekonywującego zwycięstwa. Drugi na mecie – nota bene triumfator pierwszej edycji świdnickiej imprezy Abel Kibet Rop stracił do wygranego ponad minutę. Trzeci stopień podium ze stratą trzech minut uzupełnił Nelson Kipkogei Cherutich. Czwarte i piąte miejsce także przypadło Kenijczykom (Benard Kitur i Gideon Kipkemboi Kosgei), a szósty był pierwszy z „białych” – Polak Piotr Holly z Wałbrzycha, tracąc do lidera 11 minut i 5 sekund.

W kategorii pań podium zdominowały również Kenijki. Najlepsza okazała się Christine Moraa Oigo (1:17,59), która wyprzedziła jedynie o 8 sekund Stellah Bersosio Jepngetich. Co ciekawe – obie zawodniczki zamieniły się miejscami w porównaniu do II RST Półmaratonu Świdnickiego. Trzecią lokatę wywalczyła Koech Rebby Cherono (1:18,25). Czwarta była Węgierka Zita Kacser, a piąta najlepsza z Polek świdniczanka Halina Szczęsna-Radzikowska (1:27,12).

W ramach świdnickiej imprezy rozegrano także Dziką Piątkę – Bieg na dystansie 5 kilometrów (zwycięzcy: Sylwia Ejsys-Tomaszewska i Marek Leśnicki), a także biegi dla dzieci i młodzieży.

Szczegółowe wyniki III RST Półmaratonu Świdnickiego pod linkiem: http://wyniki.datasport.pl/results2359/

/FOTO: Artur Ciachowski/

 

Poprzedni artykułWspólnota Samorządowa nie dołącza do nowej partii
Następny artykułBiegiem na listopadowy Targ Ziemi 124!