Strona główna 0_Slider Weekendowy Magazyn Swidnica24.pl

Weekendowy Magazyn Swidnica24.pl

0

Jeszcze bez pośpiechu, jeszcze tylko raczej oglądamy, sprawdzamy, porównujemy, ale już powolutku rozkręca się świąteczna atmosfera z szaleństwem gotowania, szukania prezentów, strojenia domu. Zdecydowanie mniejsze wrażenie robią świąteczne gadżety w sklepach niż ten sobotni mrozik, który po raz pierwszy w tym roku przypomniał o nadchodzącej zimie. Oznaki gwiazdkowego szaleństwa zaczynają przejawiać także autorzy weekendowego Magazynu Swidnica24.pl.

Najmniej na razie o świętach myśli Penelopa Rybarkiewicz-Szmajduch, która wciąż trzyma się słonecznej, wakacyjnej Italii i smaków lata. W najnowszym odcinku „Czarów Penelopy” podaje przepis na dodatek do włoskich sosów. Szczegóły w dziale Kuchnia.

Marzena Zięba, podróżująca świdnicka nauczycielka najnowszy odcinek „Belfra w podróży” poświęca prezentom. I to jakim! Takim, których naśladować raczej nie należy, bo prowadzą do bankructwa. Mowa o podarkach, które czyniła sama sobie chińska cesarzowa Cixi, pustosząc państwową kasę. A tą fanaberią był Pałac Letni, o którym więcej w dziale Turystyka.

Autorka cyklu „Piękniejszy świat Beaty” została przez okoliczności zawodowe zmuszona do porzucenia podróży i wspomnień o wakacyjnych wycieczkach. Wpadła już w przedświąteczny wir tworzenia pięknych drobiazgów na zamówienie klientów, ale przygotowuje nie tylko prezenty pod choinkę czy do dekoracji domu. Pojawił się komplet dla 2,5 miesięcznego obywatela, którego rodzina ma zdecydowanie wyrobione gusta. Zadanie jak zawsze stało się okazją do snucia refleksji, a efekt w dziale… Refleksje.

I na deser rysownik Paweł, który tym razem występuje w roli wróżki! Tak, wywróżył skrobanie oszronionych samochodowych szyb, a niewykluczone, że i śnieg spadnie, bo biały puch również stał się bohaterem jednej z humoresek. Zapraszamy do działu Humor.

Redkacja

Poprzedni artykułPiękniejszy świat Beaty: Życzenia dla niemowlaka
Następny artykułJak wybrać mieszkanie?