Strona główna Temat dnia Jak wybrać mieszkanie?

Jak wybrać mieszkanie?

0

Zakup nowego mieszkania to nie lada wyzwanie. Mieszkanie z aneksem kuchennym czy kuchnią, dwa czy trzy pokoje, parter czy może wyższe kondygnacje, od południa czy zachodu, z ogródkiem czy balkonem – opcji wyboru jest wiele. Przed udaniem się do dewelopera warto określić swoje najistotniejsze potrzeby, by potem wspólnie z doradcą jak najlepiej dopasować nowe lokum do swoich wymagań i założonego budżetu.

Oto najważniejsze kryteria, nad którymi trzeba się zastanowić przed wyborem mieszkania:

Lokalizacja

Każda część miasta ma swoje walory, a wybór lokalizacji zależy od naszych upodobań. Położenie inwestycji na obrzeżach miasta to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój. Na spacer mogą wyjść na pobliskie pola i łąki, a na zakupy dojechać komunikacją miejską bądź samochodem. Lokalizacja w centrum miasta bądź na istniejących już osiedlach, to inwestycja dla ludzi, którzy lubią mieć wszędzie blisko i nie tracić czasu na dojazdy. Zakupy mogą zrobić w pobliskim sklepiku, a na spacer wyjść do najbliższego parku.

Osiedle Park Zawiszów znajduje się w najbardziej lubianej i pożądanej przez Świdniczan części miasta – „Nowym Zawiszowie”. Położone na wzniesieniu z relaksującym widokiem na panoramę masywu Ślęży zapewnia mieszkańcom nie tylko ciszę i spokój mieszkania, ale również bliskość najważniejszych punktów handlowo – usługowych.  – mówi Joanna Ziniewicz, Koordynator Projektu Park Zawiszów.

Otoczenie budynku

Wybierając mieszkanie, należy zastanowić się nad tym, co jest dla nas ważne w otoczeniu naszej inwestycji. Jeżeli posiadamy dziecko bądź mamy w planach powiększenie rodziny, warto rozejrzeć się za osiedlem z placem zabaw. Również ogrodzenie inwestycji nie jest tu bez znaczenia. Ponadto duża ilość zieleni wokół budynków sprawi, że będzie się tam mieszkało przyjemniej i zdrowiej.

Park Zawiszów to osiedle dla najbardziej wymagających, dla osób poszukujących poza zwykłymi czterema ścianami przestrzeni do życia i odpoczynku. Tu spędzisz miło czas z dziećmi, przyjaciółmi i sąsiadami odpoczywając na zielonych skwerach, przechadzając się alejami spacerowymi, czy też bawiąc się na multi-funkcyjnym placu zabaw.mówi Joanna Ziniewicz, Koordynator Projektu Park Zawiszów.

Powierzchnia i układ mieszkania

Każdy z nas ma inne oczekiwania względem mieszkania – najważniejsze by odpowiadało ono naszym potrzebom.

Ilość pokoi warto rozpatrzyć pod kątem obecnej sytuacji rodzinnej oraz planów na przyszłość. Tu pomocne może okazać się udzielenie odpowiedzi na pytania: ile mamy dzieci bądź czy planujemy potomstwo, czy często będziemy przyjmować gości, którzy mogą zostać u nas na dłużej, czy pracujemy w domu i potrzebujemy do tego osobnego pomieszczenia.

Mieszkanie z aneksem kuchennym bądź osobną kuchnią to kwestia upodobań. Jeżeli chcemy spędzać czas z rodziną podczas przygotowywania posiłków, warto wybrać aneks. Jeżeli cenimy sobie spokój w kuchni, to osobne pomieszczenie będzie lepszym rozwiązaniem.

Ogródek czy balkon to kolejny dylemat. Dla osób, które chcą by mieszkanie stanowiło namiastkę domu, idealne może okazać się mieszkanie na parterze z ogródkiem. Balkon to propozycja dla wszystkich tych, którzy wolą wyższe kondygnacje.

W inwestycji Park Zawiszów zadbaliśmy o cały wachlarz rozwiązań. W naszej ofercie klienci znajdą zarówno duże, przestronne mieszkania, jak i te nieco mniejsze. Mamy mieszkania z ogródkami bądź balkonami. Każdy może znaleźć miejsce idealne dla siebie. Jesteśmy też otwarci na zmiany – możemy przearanżować wnętrze wybranego mieszkania, by sprostać potrzebom Klienta.mówi Joanna Ziniewicz, Koordynator Projektu Park Zawiszów.

Strony świata

Jedni z nas uwielbiają, gdy o poranku wita ich słońce. Inni lubią obserwować zachód słońca i spędzać popołudnia na nasłonecznionym balkonie. Są też wśród nas tacy, którzy doceniają północną stronę, dzięki której mieszkanie pozostaje przyjemnie chłodne.

Położenie inwestycji Park Zawiszów względem stron świata zaspokoi wszelkie preferencje przyszłych mieszkańców.mówi Joanna Ziniewicz, Koordynator Projektu Park Zawiszów.

Przychodząc do biura Parku Zawiszów zawsze możecie Państwo liczyć na spokojne i rzeczowe doradztwo. Zależy nam na tym, aby nasi Klienci świadomie podchodzili do wyboru mieszkania i cieszyli się z podjętej decyzji.

Zapraszamy do naszego biura sprzedaży, Świdnica, ul. Księcia Bernarda 7/1, tel. 662 211 370

www.parkzawiszow.pl

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWeekendowy Magazyn Swidnica24.pl
Następny artykułW Krzyżowej zaprezentują polsko-niemiecki podręcznik do nauki historii