Strona główna 0_Slider We Wszystkich Świętych spokojnie na świdnickich drogach

We Wszystkich Świętych spokojnie na świdnickich drogach

0

Bez większych zdarzeń drogowych minął dzień Wszystkich Świętych. Policja odnotowała jedynie dwie kolizje, potraktowane jako szkody parkingowe. Jednocześnie jeszcze do 5 listopada trwa akcja „Znicz 2017” na świdnickich drogach.

Na świdnickich drogach dzień Wszystkich Świętych minął spokojnie. Jak podaje oficer prasowy KPP w Świdnicy Magdalena Ząbek odnotowano jedynie dwie kolizje, potraktowane jako szkody parkingowe. – Wczorajszy dzień minął bez wypadków i większych zdarzeń. Jednocześnie jeszcze trwa akcja „Znicz 2017” – informuje Magdalena Ząbek.

Do 5 listopada w ramach akcji „Znicz 2017” funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, Prewencji pełnią służbę w okolicach cmentarzy parafialnych zlokalizowanych na terenie całego powiatu. Działania funkcjonariuszy ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim odwiedzającym groby swoich bliskich. Policjanci pod kątem bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnym nadzorem obejmują drogi dojazdowe do cmentarzy.

Policja przypomina również o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, których każdy kierowca powinien przestrzegać. Poruszając się pojazdem, należy zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe, gdyż w tych dniach, w wielu miejscach pojawią się nowe oznaczenia – dotyczy to szczególnie okolic cmentarzy.

Obserwujmy również zachowanie pieszych oraz pamiętajmy o bezwzględnym pierwszeństwie pieszych przy przejściach. Zamykajmy zaparkowane pojazdy. Nie pozastawiajmy na widoku w pojazdach cennych rzeczy, toreb, telefonów, żeby nie kusić tych którzy odwiedzili cmentarz w zupełnie innym celu. Niektórzy ten okres i chwile naszej refleksji nad przemijaniem wykorzystują jako okazję do kradzieży. Do pieszych apelujemy o zachowanie ostrożności w poruszaniu się po chodnikach, poboczach i na przejściach. przypominamy również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez wszystkich pieszych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym – apeluje KPP w Świdnicy.

/red./
/informacja o akcji „Znicz 2017 – KPP w Świdnicy/
Zdjęcie cmentarz przy Al. Brzozowej: Wojciech Lewandowski

Poprzedni artykułLekcja teatralna „Pejzaż po Grotowskim” w bibliotece
Następny artykułUczniowie ze Strzegomia mają wielkie serca [FOTO]