Strona główna Wydarzenia Strzegom Uczniowie ze Strzegomia mają wielkie serca

Uczniowie ze Strzegomia mają wielkie serca [FOTO]

0

Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół w Strzegomiu wsparli akcje mające na celu ratowanie zdrowia i życia ludzkiego. Ta idea przyświeca podejmowanym działaniom i organizowanym w szkole akcjom.

Młodzież jest wrażliwa na potrzeby innych osób, dlatego z dużym zaangażowaniem wspiera akcje społeczne i charytatywne, m.in. zbiera nakrętki, jeździ do Domu Dziecka w Wałbrzychu z prezentami od Św. Mikołaja, oddaje krew, upowszechnia wiedzę o transplantacji i promuje OŚWIADCZENIA WOLI w ramach „Kampanii Drugie życie”.

W dniach 16-27 października przeprowadzono działania promujące rejestrowanie potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych w ramach Kampanii #KOMÓRKOMANIA, organizowanej przez Fundację DKMS. W ramach tej akcji odbywały się spotkania i prelekcje z młodzieżą szkoły, mieszkańcom miasta przekazaliśmy balony i chorągiewki z ideą akcji, a w dniu 25 października w Zespole Szkół przeprowadził rejestrację potencjalnych dawców. Na zaproszenie odpowiedzieli mieszkańcy miasta, młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu oraz uczniowie Zespołu Szkół.

Jednocześnie w szkole odbyła się akcja oddawania krwi przez młodzież, którą przeprowadziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i krwiolecznictwa z Wałbrzycha. Młodzież chętnie wsparła obie akcje oddając krew i rejestrując się w Fundacji DKMS, udowadniając tym samym, iż mają wielkie serca.  Koordynator akcji: pedagog szkolny Monika Kozłowska.

/Zespół Szkół w Strzegomiu/

Poprzedni artykułWe Wszystkich Świętych spokojnie na świdnickich drogach
Następny artykułKrótka radość z otwarcia drogi do Strzegomia