Strona główna 0_Slider Krótka radość z otwarcia drogi do Strzegomia

Krótka radość z otwarcia drogi do Strzegomia

5

Dziś remontowana droga wojewódzka nr 382 ze Świdnicy do Strzegomia znów została zamknięta. Prawdopodobnie odcinek został na chwilę otwarty, by ułatwić dojazd mieszkańcom we Wszystkich Świętych. Czekamy na wyjaśnienie sytuacji.

Przejazd przez lasek grochotowski na drodze wojewódzkiej 382 ze Świdnicy do Strzegomia został znów zamknięty. Radość z chwilowego otwarcia odcinka drogi była krótka i związana najprawdopodobniej z ułatwieniem dojazdu mieszkańcom we Wszystkich Świętych. Czekamy na wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.  Inwestycje pod nazwą „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 382 od km 2+000 do km 3+600 z rozbiórką mostu w km 2+922 i budową nowego nad rzeką Pełcznicą w miejscowości Nowy Jaworów wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej” realizuje Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu.

W 2013 roku mostek został uszkodzony przez podtopienia. Przez ponad dwa lata w tym miejscu obowiązywało zwężenie i ruch wahadłowy, ale takie rozwiązanie prowadziło do licznych kolizji. W 2015 roku Dolnośląska Służba Dróg i Kolei wyłoniła firmę, która miała naprawić most i przy okazji wyremontować zniszczony odcinek drogi od granic lasku grochotowskiego do zjazdu na Stanowice. Przetarg wygrała firma Berger Bau Polska Sp. z o.o. Termin realizacji zadania, według podpisanej umowy, przewidywano od 10.11.2015 do 10.08.2017r. Jednak termin ten uległ zmianie.

Na mocy aneksu czas na zakończenie inwestycji Dolnośląska Służba Dróg i Kolei wydłużyła do 14 stycznia 2018 roku.

/red./

Poprzedni artykułUczniowie ze Strzegomia mają wielkie serca [FOTO]
Następny artykułTurniej zawodoznawczy na zakończenie Tygodnia Karier [FOTO]