Strona główna Wydarzenia Świdnica Turniej zawodoznawczy na zakończenie Tygodnia Karier

Turniej zawodoznawczy na zakończenie Tygodnia Karier [FOTO]

0

Spotkania z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy i Mobilnego Centrum Kariery w Świdnicy, konkurs plastyczny i fotograficzny czy Turniej Zawodoznawczy. Zakończył się Tydzień Karier w Szkole Podstawowej nr 105 w Świdnicy.

Ogólnopolski Tydzień Kariery to inicjatywa na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy po raz pierwszy przystąpiła do działań, choć wspomnieć należy, że Gimnazjum nr 3 włączone do szkoły podstawowej, w roku 2014 zostało już laureatem OTK, jako jedyne gimnazjum na Dolnym Śląsku.

Tegoroczne działania obejmowały wiele dziedzin oraz obszarów. Odbyły się spotkania z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy oraz Mobilnego Centrum Kariery w Świdnicy. Uczniowie klas młodszych brali udział w Konkursie Plastycznym „Jak dorosnę to zostanę…”, uczniowie klas starszych w Konkursie Fotograficznym „Mam talent do… „.

Na zakończenie tygodnia został zorganizowany po raz pierwszy w historii naszego miasta I Międzyszkolny Turniej Zawodoznawczy, którego pomysłodawcą i organizatorem jest doradca zawodowy Renata Jończyk.

Uczestnikami spotkania byli uczniowie pięciu świdnickich szkół: Szkoły Podstawowej nr 4/ Gimnazjum nr 1 , Szkoły Podstawowej nr 2/ Gimnazjum nr 2, Szkoły Podstawowej nr 105/ Gimnazjum 3, Szkoły Podstawowej nr 6/ Gimnazjum nr 4 oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy i Branżowa Szkoła I Stopnia „Rzemieślnik”.

Czterdzieścioro zawodników startowało w siedmiu konkurencjach punktowanych. Jury w składzie: Ilona Janecka z Mobilnego Centrum Kariery w Świdnicy, Małgorzata Pielach, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy oraz Iwona Kasprzyk, wicedyrektor szkoły przyznało następujące miejsca:

1 miejsce – Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy i Branżowa Szkoła I Stopnia „Rzemieślnik” (63pkt.)
2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 105/ Gimnazjum 3 (61 pkt, pytanie ekspertów)
3 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2/ Gimnazjum nr 2 (61 pkt.)
4 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4/ Gimnazjum nr 1 (60 pkt.)
Szkoły Podstawowej nr 6/ Gimnazjum nr 4 – szkoła nie zgłosiła się na turniej

Turniej został zorganizowany, by  m.in. zaangażować uczniów do działań z zakresu preorientacji zawodowej, zachęcić do planowanie własnej ścieżki kariery edukacyjnej i zawodowej, powiększyć wiedzę z zakresu problematyki kształtowania kariery edukacyjnozawodowej, przybliżyć zagadnienia ze świata zawodów, pracy czy pobudzić aktywność i kreatywność młodzieży.

/Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy/

Poprzedni artykułKrótka radość z otwarcia drogi do Strzegomia
Następny artykułZmiany stawek podatków w Świebodzicach