Strona główna 0_Slider Świebodzice będą miały nowoczesną kręgielnię

Świebodzice będą miały nowoczesną kręgielnię

4

614 tys. zł otrzymają Świebodzice z Ministerstwa Sportu i Turystyki na modernizację i przebudowę kręgielni. Obecnie gmina przygotowuje dokumentacje przetargową. Nowoczesny obiekt sportowy ma powstać do końca października przyszłego roku. Inwestycja ma wynieść 1 mln 550 tys. zł.

W czerwcu złożyliśmy wniosek w ramach pilotażowego konkursu pn. „Mały Klub Sportowy” do Ministerstwa Sportu i Turystyki na przebudowę wraz z rozbudową istniejącej kręgielni w Świebodzicach. Wniosek otrzymał ocenę pozytywną i otrzyma wsparcie w wysokości 614 tys. zł netto. Koszt całkowity projektu to 1 mln 550 tys. zł brutto – mówi burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz. Termin wykonania modernizacji kręgielni to koniec października 2018 r.

Aktualnie Wydział Infrastruktury Technicznej UM jest na etapie przygotowania dokumentacji przetargowej. Przetarg będzie ogłoszony prawdopodobnie na przełomie grudnia i stycznia. Gmina szykuje również dokumenty do podpisania umowy o dofinansowanie, co planowane jest w pierwszej połowie listopada.

Kręgielnia będzie kolejnym obiektem sportowym w Świebodzicach, poddanym gruntownej modernizacji. Tak było m.in. ze stadionem przy ul. Sportowej, który przeszedł gruntowną przebudowę i rozbudowę wraz z powstaniem nowego obiektu o charakterze socjalnym, basenem odkrytym przy ul. Rekreacyjnej (nowy obiekt gastronomiczno-socjalny, boisko, zagospodarowanie terenu zielonego, nowe brodziki); wreszcie z trwającą właśnie modernizacją Wodnego Centrum Rekreacji (budowa nowych saun, jacuzzi, itd.).

Staramy się systematycznie poprawiać istniejącą infrastrukturę sportową lub uzupełniać ją o zupełnie nowe obiekty – jak chociażby skatepark czy plac do street workoutu, bo takie są oczekiwania mieszkańców – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – To także duży atut naszego miasta dla potencjalnych przyszłych mieszkańców, wybierających do zamieszkania właśnie Świebodzice – dodaje.

/Agnieszka Bielawska, rzecznik prasowy UM w Świebodzice/

Poprzedni artykułPolicjant po służbie złapał sprawcę zdarzenia
Następny artykułWyślij wiadomość dla przyszłych pokoleń w „Kapsule czasu”