Strona główna 112 Policjant po służbie złapał sprawcę zdarzenia

Policjant po służbie złapał sprawcę zdarzenia

0

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy asp. sztab. Radosław Lewandowski udowodnił, że policjantem jest się zawsze, a nie tylko podczas służby. Dzięki funkcjonariuszowi sprawca zdarzenia drogowego został zatrzymany i ukarany.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem 2 listopada w Świdnicy, na rondzie drogi K 35. Funkcjonariusz  w czasie wolnym, będąc w swoim mieszkaniu usłyszał głośny huk, kiedy wyjrzał przez okno zauważył samochód osobowy, który wjechał w przydrożną latarnię. Sprawca w pośpiechu opuścił miejsce zdarzenia.
Po chwili na miejscu kolizji pojawił się młody mężczyzna i spod latarni zabrał tablicę rejestracyjną, która w wyniku zderzenia  odpadła.
Kiedy funkcjonariusz zauważył mężczyznę niosącego tablicę rejestracyjną, nie zastanawiał się ani chwili i zatrzymał 22-letniego mieszkańca Świdnicy. W rozmowie z 22-latkiem policjant ustalił, że sprawcą kolizji jest jego kolega – 31-letni mieszkaniec Świdnicy, który po zatrzymaniu 22-latka pojawił się na miejscu i przyznał do popełnionego wykroczenia.
Kiedy funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przybyli na miejsce przejęli dalsze czynności i ukarali mandatem karnym sprawcę kolizji drogowej.
/Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy/
Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]
Następny artykułŚwiebodzice będą miały nowoczesną kręgielnię