Strona główna 0_Slider Policjanci nagrodzeni za skuteczne działania

Policjanci nagrodzeni za skuteczne działania

4

Ratowali życie, łapali nietrzeźwego kierowcę, szybko i sprawnie ustalili sprawcę śmiertelnego wypadku, który zbiegł z miejsca zdarzenia. Policjanci z powiatu świdnickiego zostali wyróżnieni przez komendanta powiatowego.

Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy podinsp. Andrzej Dobies za wzorową postawę nagrodami wyróżnił  dwóch policjantów z Wydziału Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, trzech policjantów Komisariatu Policji w Żarowie, dwóch policjantów  Komisariatu Policji w Strzegomiu.

 6 października br. dwóch funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Żarowie, mł. aspirant Damian Pasikowski i sierżant szt. Jakub Sikora po zakończonej służbie zatrzymało 44-letniego mężczyznę, który nietrzeźwy kierował samochodem pochodzącym z kradzieży. Okazało się również, że mieszkaniec powiatu świdnickiego posiadał czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

10 października br. dwóch funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, sierż. sztab. Daniel Domaradzki (na zdjęciu) i sierż. Michał Rzepecki uratowało mężczyznę, który próbował odebrać sobie życie, wieszając się w kabinie samochodu ciężarowego. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce interwencji, przeprowadzili sprawną akcję reanimacyjną, a mężczyzna trafił do szpitala.
 W nocy 17 października br. na drodze K 5 nieznany jeszcze wówczas kierujący samochodem potrącił rowerzystę, a następnie nie udzielając pomocy poszkodowanemu oddalił się z miejsca zdarzenia.  60-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, poniósł śmierć na miejscu. Skierowani na miejsce funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Strzegomiu, mł. asp. Mariusz Niemczyk i mł. asp. Bartłomiej Goliński, niezwłocznie podjęli intensywne działania zmierzające do ustalenia sprawcy śmiertelnego wypadku. Dzięki wykonanym czynnościom procesowym oraz pozaprocesowym zatrzymany został 46-letni obywatel Ukrainy, który usłyszał zarzuty dotyczące śmiertelnego potrącenia i ucieczki z miejsca wypadku.
Komendant  podinsp. Andrzej Dobies uroczyście podziękował funkcjonariuszom za zaangażowanie i przejawianie inicjatywy w służbie.
/KPP w Świdnicy, opr. red./
Poprzedni artykułJak mówić o swoich zaletach podczas rozmowy rekrutacyjnej?
Następny artykułCo się stało z drzewami? [Aktualizacja]