Strona główna Wydarzenia Świdnica Co się stało z drzewami?

Co się stało z drzewami? [Aktualizacja]

3

Drzewa zostały wycięte na ul. Bohaterów Getta w Świdnicy. O sytuacji alarmują czytelnicy portalu Świdnica 24. Zwróciliśmy się o wyjaśnienie do Urzędu Miejskiego w Świdnicy, który odpowiada, że dotychczasowa zieleń jest wymieniana na roślinność m.in. pochodzącą z naszej strefy klimatycznej i nie wymagającą „nadmiernie kłopotliwej pielęgnacji”.

Jak informuje rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy, Magdalena Dzwonkowska, prace prowadzone na ul. Bohaterów Getta w Świdnicy związane są z wymianą nasadzeń zieleni na zieleńcach.

Czy konieczne było usunięcie dotychczasowych drzew? – Najważniejszym elementem poprzedzającym urządzenie zieleni jest odpowiednie przygotowanie terenu. Po usunięciu wieloletnich, wyrodzonych nasadzeń krzewów oraz dwóch robinii akacjowych, gleba poprzez wykonanie zabiegów agrotechnicznych została przygotowana do posadzenia nowej roślinności. W całym ciągu zieleńców pojawią się byliny w odcieniach błękitu i fioletu. Dominującym elementem wyłaniającym się z grup bylin będą zimozielone kompozycje z kul bukszpanowych różnej wielkości. Dopełnieniem całości będą sezonowe obsady kwiatowe czyli tulipany i begonie. Dosadzone zostaną również trzy lipy. W doborze gatunkowym wykorzystano rośliny pochodzące z naszej strefy klimatycznej lub od dawna zaaklimatyzowane w naszym środowisku i niewymagające nadmiernie kłopotliwej pielęgnacji a charakteryzujące się wysokimi walorami ozdobnymi w całym okresie wegetacji – wyjaśnia rzeczniczka.

Prace mają potrwać do połowy grudnia, a to jak będą wyglądało nowe nasadzenia przedstawia upubliczniona wizualizacja.

/red./
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPolicjanci nagrodzeni za skuteczne działania
Następny artykułZerwał junkers, było o włos od wybuchu