Strona główna 0_Slider Podrożeją woda, ścieki, podatki od nieruchomości?

Podrożeją woda, ścieki, podatki od nieruchomości? [TRANSMISJA SESJI RADY MIEJSKIEJ]

14

O przyjęciu strategii rozwoju miasta do 2023 roku, a także nowej taryfie opłat za wodę i ścieki będą dzisiaj decydować świdniccy radni. Podczas sesji zostanie również wręczony kolejny tytuł Zasłużonego dla Miasta Świdnicy. Ten honor Rada Miejska przyznała Teresie Borek. Zapraszamy do oglądania transmisji.

Projekt uchwały o taryfach za wodę i ścieki zakłada wzrost opłata w 2018 od kilku do 30 groszy. Największa podwyżka dotyczy stawki za opłatę stałą, co argumentowane jest kosztami, poniesionymi przez ŚPWiK kosztami poniesionymi na rozbudowę radiowego systemu odczytów wody. Uchwała 12 głosami za, przy 10 przeciw, została podjęta.

Rada Miejska podejmie także decyzję, czy podnieść podatki od nieruchomości, co ma dać dodatkowy wpływ do budżetu miasta  wysokości 950 tysięcy złotych. Uchwała została przyjęta.

Szczegóły uchwały TU.

Transmisję realizuje Artur Ciachowski.

Część pierwsza:

Teresa Borek, wieloletni pracownik PCK w Świdnicy, otrzymała tytuł Zasłużonego dla Miasta Świdnicy:

Część druga:

Wypowiedź radnego Janusza Soleckiego na temat podwyżek:

Część III sesji:

Sesja cz. IV

Część V:

 • kris

  sialalala zabawa trwa……..

  • Jan Wtorek

   Nie kapuje tej pseudoafery bo to podwyżka rzędu kilku złotych rocznie. A paru radnych mocno chce zaistnieć bo nie maja sukcesów

   • Natalia

    policz mieszkancow ilu placi i jaka kasa poplynie ze sciekow i wody …..

 • GlosGlos

  Miasto zadłużone, musi jakoś funkcjonować (…) kilka inwestycji spowodowało problem finansowy, w tej chwili sprzedano obligacje, wyciąga się nielegalnie kasę za parkowanie, podwyższa podatki i opłaty. Taka jest kolej rzeczy zadłużonej Świdnicy. Ratować miasto trzeba, tylko tyle można(…) Zadłużenie nie jest kolosalne, ale dla biednego prowincjonalnego miasta, bez żadnych inwestycji gospodarczej i perspektyw rozwojowych, jest to zadłużenie bardzo poważne (…) więc muszą podjąć takie działania dla dobra miasta.

  • Katarzyna Borek

   No ja cię proszę. To trzeba było wcześniej pomyśleć o nie rozwalaniu kasy. Jakby na gwałt w grudniu ubiegłego roku nie wydali obligacji to budżetu na 2107 Słaniewska by nie zamknęła. Ale ludziom wmawiali, że to na inwestycje unijnie w 2017 r. No to ja się pytam gdzie one są? A ŚPWiK musi podwyższyć. Gdzieś kiedyś słyszałam, że ma duże zyski jako spółka, więc ma przejąć, czy przejęło remont basenu. Kombinacje. A z tą strefą to draństwo w biały dzień. Jak Sloniewska się nie wstydzi!

   • GlosGlos

    Zgadza się ale tutaj myślą inaczej, myślą że Świdnica bogata i rozwojowa. Tymczasem tutaj brak rozwoju gospodarczego i bieda spora(…) oni chcą inwestycji w zabawy to się w głowie nie mieści. Oni na siłę chcą Wrocławowi dorównać (…)

 • Młody

  Wszyscy zapłacimy za nieudacznictwo i zabawę w rządzenie ekipy cesarzowej.

 • GlosGlos

  Teraz chcą samolocik postawić, ledwo Świdnica zipie, podatki zwiększają ludziom(…) szkoda gadać jeszcze z 100 bzdur postawcie ludzie zapłacą (…)

 • Natalia

  A wybory za pasem ………. zapamietajcie Oni nie maja pomyslu na nic . Rozbuchana administracja do granic mozliwosci i przez tyle lat te same twarze pora na zmiany swidniczanie .

 • Jan

  To już przestaje wzbudzać emocje moje emocje. Staje się nudne, każda inwestycja nieprzemyślana, nieukończona w terminie. Mln wydane na kwiatki bratki i stokrotki, braki w budżecie i ponad 100 baniek zadłużenia. A na naszym świdnickim titaniku muzyka gra, drinki piją, lulki palą i mają wszystkich w czterech literach.

  • Politolog z Katowic

   Nigdy nie miała pomysłu na zarządzanie miastem, po prostu BMS ludzi zbajerowała.
   Co do tej TB, honorowej obywatelki miasta: dobrze, że jej teraz nie widzę, mieszka na osiedlu, w bramie prawie z nikim nie rozmawia, zwierząt (psów) nie lubi, skarży do spółdzielni lub do straży miejskiej bo tam rzekomo ma układy (chyba ma), nieciekawa kobieta, antypatyczna. Może dostanie jakieś pieniądze od BMS? kupi za nie trutki dla psów.

   • Obserwator

    Babunię to ty szanuj… To ona jest od lat spirytus movens świdnickiego PCK. To nie jest Karyna z bloku, żeby ją wszyscy lubili…

 • AnkaH

  Pierwszy raz o Świdnicy przeczytałam na pudelku

  • Suw

   Obawiam się że nie ostatni.