Strona główna 0_Slider Młodzież i seniorzy uczyli się od siebie

Młodzież i seniorzy uczyli się od siebie [FOTO]

0

Międzypokoleniowe spotkanie owocujące wymianą doświadczeń i mile wspólnie spędzonymi chwilami przygotowała świdnicka młodzież ze szkolnego Klubu Wolontariuszy XV Wspaniałych. Uczniowie zaprosili seniorów na warsztaty z pierwszej pomocy oraz zajęcia dotyczące zagrożeń we współczesnym świecie. Mieszkańcy Świdnicy w jesieni życia mieli okazję także poćwiczyć z chearleederkami i zobaczyć ich pokaz tańca.

Dzień Seniora zorganizował szkolny Klub Wolontariuszy XV Wspaniałych, utworzony w dawnym Gimnazjum nr 4, a obecnie działający przy Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy. Pod opieką nauczycielki języka angielskiego Joanny Żach i przy wsparciu organizacyjnym nauczycielki matematyki Joanny Łopuszańskiej-Kułak młodzież przygotowała liczne atrakcje dla seniorów.

To już jest trzecie spotkanie młodzieży z seniorami w tym roku. Pierwsze z nich miało miejsc w Klubie BodyArt, dzięki uprzejmości jego właścicieli. Nasze wolontariuszki ćwiczyły razem z paniami, spotykającymi się tam regularnie. Kolejne wydarzenie odbyło się w szkole. Dzieci szyły wspólnie z seniorami, rodzicami i znajomymi „Pluszaki Odstraszaki” dla szpitala. Uszyliśmy ponad 100 miśków, które już częściowo zostały przekazane do Latawca – opowiada Joanny Łopuszańskiej-Kułak

Trzecie międzypokoleniowe spotkanie odbyło się pod hasłem „Aktywny senior, aktywny uczeń”. Wzięli w nich udział dziadkowie i babcie uczniów, seniorzy ze świdnickiego Uniwersytetu III Wieku oraz aktywne mieszkanki Świdnicy w jesieni życia spotykające się w klubie fitness czy na wspólnych wycieczkach.

Celem inicjatywy jest międzypokoleniowa integracja, by nasze dzieci czerpały wiedzę o tradycjach i życiu z doświadczenia starszych osób. Zajęcia mają uwrażliwiać młodych ludzi, by doceniali obecność seniorów w naszym życiu – tłumaczy nauczycielka.

Młodzież bardzo się postarała i przygotowała dla świdnickich seniorów wiele istotnych i ciekawych zajęć. Wśród nich były chociażby prowadzone przez uczniów pod opieką nauczyciela Marcina Kuca warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej, ale także poruszające tematykę współczesnych zagrożeń w życiu starszych ludzi. Seniorzy mieli także okazję poćwiczyć ze szkolnym Klubem Chearleederek oraz obejrzeć pokaz tańca cheerleaderek.

Tekst: AN
Zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy

Poprzedni artykułUkarany za spalanie gałęzi i gumy
Następny artykułRusza kolejny cykl „Wieczorów z kinem rosyjskim”