Strona główna 0_Slider Ukarany za spalanie gałęzi i gumy

Ukarany za spalanie gałęzi i gumy

0

Mandatem za palenie gałęzi strażnicy miejscy ukarali jednego z pracowników świdnickiej firmy przy ul. Fabrycznej. Od ogniska zajęły się gumowe elementy. Spalanie czegokolwiek w miejscach do tego nieprzeznaczonych jest w Polsce zakazane.

Zdjęcie archiwalne

14 listopada o godz. 14:30 dyżurny Straży Miejskiej został powiadomiony, że w jednym z przedsiębiorstw zlokalizowanych przy ul. Fabrycznej spalane są elementy gumowe – opisuje Straż Miejska w Świdnicy. – Wysłani w to miejsce strażnicy miejscy ustalili, że palące się gałęzie spowodowały zapalenie się elementu gumowego. Natychmiast ogień został ugaszony. Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających mężczyzna, który rozpalił ogień i dopuścił do zadymienia terenu został ukarany mandatem karnym w kwocie 100 zł. Zarządzający terenem został pouczony o zagrożeniach i sankcjach wynikających ze spalania zgodnych z art. 191 Ustawy o ochronie środowiska.

Spalanie odpadów w niskich temperaturach powoduje, że do powietrza uwalnianych jest mnóstwo zanieczyszczeń, od zwykłych związków chemicznych aż po metale ciężkie. Obowiązujące przepisy zawarte są w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, w której art. 191 brzmi „ kto wbrew zakazowi termicznie przekształca odpady poza spalarniami odpadów podlega karze aresztu lub karze grzywny”. W postępowaniu mandatowy do wys. 500 zł. , przed sądem do 5 tys. zł.w Świdnicy funkcjonuje Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych z siedzibą przy ul. Metalowców 4, gdzie w sposób legalny można się pozbyć różnego rodzaju odpadów, w tym także odpadów zielonych jak trawa, liście, czy gałęzie.

/opr. red./

Poprzedni artykułJak opisać zainteresowania w CV?
Następny artykułMłodzież i seniorzy uczyli się od siebie [FOTO]