Strona główna 0_Slider Koncert, film i teatr przeciw AIDS

Koncert, film i teatr przeciw AIDS

0

W tym roku 1 grudnia w Dzień Walki z AIDS w Świdnicy zaplanowano liczne wydarzenia kulturalne. Młodzież obejrzy krótkometrażowy film, posłucha muzyki legendarnego zespołu Queen w wykonaniu świdnickiej Orkiestry Music Label, a także weźmie udział w happeningu przed Teatrem Miejskim. Wszystko po to, by przybliżyć tematykę uzależnień i zapoznać z informacjami z zakresu HIV/AIDS.

Świdnica po raz kolejny włącza się w obchody Światowego Dnia Walki z AIDS. W tym roku działania kulturalne i edukacyjne rozpoczną się o godz. 11.00 w auli widowiskowej I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Najpierw wyświetlony zostanie krótkometrażowy film, poruszający problematykę uzależnień. Przygotowany został on przez grupę filmową I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, pod kierunkiem pedagoga, psychologa oraz specjalisty z zakresu uzależnień Michała Krzosy.

Po projekcji przed młodzieżą wystąpi świdnicka Orkiestra Music Label. Podczas koncertu „We are the champions”, w którym wezmą udział dwudziestoosobowe delegacje ze wszystkich szkół publicznych w Świdnicy, zostaną wykonane największe przeboje zespołu Queen, którego legendarny fortman Freddie Mercury, po wieloletniej walce z wirusem HIV, zmarł na AIDS. Uwielbiany przez miliony fanów artysta odsłania swoje zmagania z chorobą na ostatniej płycie Queen „Innuendo”, wydanej jeszcze za jego życia, w której pojawiają się utwory nawiązujące do przemijania i zbliżającej się jego śmierci.

Tego samego dnia o godz. 16.00 przed głównym wejściem do teatru odbędzie się również happening „Rock przeciw AIDS”. W trakcie jego trwania uczestnicy Młodzieżowego Domu Kultury przypinać będą widzom czerwone wstążeczki jako symbol solidarności z chorymi na AIDS, a także rozdawane będą ulotki informacyjne na temat tej choroby. Teatralno-edukacyjna inicjatywa jest organizowana od 17 lat przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. W jej realizację włączają się także m.in. przedstawiciele Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Świdnicy, Wydziału Zdrowia Starostwa Powiatowego, Zarząd Rejonowy PCK w Świdnicy oraz Świdnicki Ośrodek Kultury.

Wszystkie działania animacyjne dotyczą profilaktyki HIV/AIDS i mają na celu zapoznać uczestników z informacjami na temat tej nieuleczalnej choroby i bezpiecznych zachowań, które zmniejszają ryzyko zakażenia wirusem.

Oprac. AN
Zdjęcie: happening „Rock Przeciw AIDS” 2016

Poprzedni artykułNowy sprzęt w miejskiej przychodni
Następny artykułBiegiem w Nowy Rok. Ruszają zapisy!