Strona główna Wydarzenia Świebodzice Nowy sprzęt w miejskiej przychodni

Nowy sprzęt w miejskiej przychodni

0

Nowy aparat rentgenowski i USG – to sprzęt, który pojawił się w Samodzielnym Publicznym Miejskim Ośrodku Zdrowia w Świebodzicach. Pacjenci już korzystają z najnowszych urządzeń diagnostycznych. Samorządowa przychodnia pozyskała dofinansowanie na zakup nowego sprzętu.


Cały projekt opiewa na kwotę 1 021 000 zł, z czego 867 850 zł otrzymamy w ramach dofinansowania, które zostanie nam przekazane jako refundacja kosztów, które ponieśliśmy – mówi Adrian Szewczyk, dyrektor placówki. W ubiegłym roku SP ZOZ Miejski Ośrodek Zdrowia w Świebodzicach opracował projekt dotyczący podniesienia jakości i zwiększenia dostępności usług medycznych. Projekt został zatytułowany „Poprawa jakości i dostępności świadczonych usług medycznych i diagnostycznych oraz wsparcie opieki koordynowanej przez SP ZOZ Miejski Ośrodek Zdrowia w Świebodzicach”.

Świebodzicki wniosek oceniono pozytywnie i uplasował się na 11 miejscu spośród ponad 71 zgłoszonych i 38  wybranych do dofinansowania na Dolnym Śląsku. – Dzięki temu mogliśmy wymienić ponad 10-letni, analogowy aparat RTG i zastąpić go nowych, cyfrowym urządzeniem najnowszej generacji. Zakupiliśmy również kolejny nowoczesny aparat USG klasy premium by diagnostyka ultrasonograficzna cały czas była u nas na najwyższym poziomie. Dodatkowo w celu poprawy komfortu pacjentów i diagnostyki laryngologicznej będzie możliwość wykonywania badań video endoskopowych – dodaje Adrian Szewczyk.

W ramach poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej został doposażony gabinet w nowoczesną LED-ową lampę zabiegową oraz narzędzia chirurgiczne do wykonywania zabiegów uwalniania cieśni nadgarstka. Wszystkie gabinety lekarskie zostały wyposażone w nowoczesne monitory wysokiej rozdzielczości oraz nowoczesne i oszczędne drukarki.  Ostatnim zakupem w ramach projektu jest nowa dźwig osobowy, który zastąpił wyeksploatowaną windę.

/Źródło UM Świebodzice/

Poprzedni artykułKsiądz pedofil chce łaski prezydenta
Następny artykułKoncert, film i teatr przeciw AIDS