Strona główna 0_Slider Ksiądz pedofil chce łaski prezydenta

Ksiądz pedofil chce łaski prezydenta

26

Skazany na 7 lat więzienia za seksualne wykorzystanie 3 chłopców ksiądz Paweł K. zwrócił się do prezydenta RP o ułaskawienie. Jego wniosek poparł proboszcz z parafii w Oławie oraz matka. O sprawie pisze Polska The Times.

Pochodzący ze Świdnicy Paweł K. przez blisko 20 lat pełnił posługę kapłańską przede wszystkim w parafiach wrocławskich, bydgoskiej i milickiej i tam dopuścił się czynów pedofilskich na ministrantach. Wybierał głównie chłopców z ubogich rodzin, którym w zamian za seks fundował drogie prezenty i egzotyczne wycieczki. Wpadł w 2012 roku w ekskluzywnym wrocławskim hotelu, gdzie zatrzymał się z 13-letnim chłopcem. W pokoju znaleziono pornografię dziecięcą, zresztą za posiadanie takich materiałów ksiądz już miał wyrok. W styczniu 2015 roku został skazany na 7 lat więzienia. Od uprawomocnienia wyroku w czerwcu 2015 minęło 2,5 miesiąca, zanim został umieszczony w więzieniu. W tym czasie mieszkał u matki w Świdnicy.

Jak podaje Polska The Times, list poparcia o zastosowanie prawa łaski na prośbę Pawła K. wystosował do prezydenta proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Oławie. W liście chwali skazanego i przedstawia jako bardzo dobrego kapłana. W czerwcu o łaskę dla syna prosiła matka Pawła K. Jak pisze Marcin Rybak, “Bardzo przeżyła sprawę syna. A sam Paweł K. nie wytrzymuje psychicznie „niesprawiedliwości” jaka go spotkała. Prosiła, by Prezydent zajął się sprawą bez wysyłania wniosku o ułaskawienie do opiniowania przez sądy.” Sąd Okręgowy we Wrocławiu dwa razy negatywnie opiniował wnioski o ułaskawienie. Jak podaje gazeta, prezydent nie podjął jeszcze decyzji. Jako kapłan Paweł K. jest zawieszony.

/opr./

 • Obserwator

  Taaa…

  • Obi von Kenobi ;-)

   “Sam Paweł K. nie wytrzymuje psychicznie „niesprawiedliwości” jaka go spotkała “- biedactwo, może poprosi o pomoc naszych świętobliwych posłów ?

   Bo przecież nawet biskup naucza że : ” Słyszymy nieraz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga”

   Tacy to są ci dzisiejsi ministranci 😉

   A kolejny ksiądz twierdzi “Mamy dzieci dziesięcioletnie i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same wchodziły do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka ”

   Tak więc kochane mamusie i tatusiowie i babcie i dziadkowie – uważajcie na swoje pociechy – nawet w kościele.

   • Obserwator

    W moich oczach podobne postępowanie stawia takiego osobnika na równi z tasiemcem – pasożyt do usunięcia. I tyle.

   • YES

    prawie i sprawiedliwie piszesz,to wszystko przez te rozwydrzone seksualnie dzieci-biedny ksiądz-pedofiul jak on musi cierpieć-mam nadzieje że wspólspacze z celi skutecznie mu pomagają rozegnać uczucie niesprawiedliwosci,zwłaszcza w łaźni gdy mydło upadnie… ;- )

   • JAcenty

    Widocznie współwięźniowie dają mu odczuć jaki mają parexcellence stosunek do swojego za przeproszeniem kolegi spod celi.

 • Natalia

  Poparl go ksiadz ? skandal i tak za malo dostal za krzywde dzieci .

 • Alojzy

  jasneee… może jeszcze odszkodowanie… ? tego typu jednostkę powinno się izolować od społeczeństwa!

 • Ewexyz

  Za taki pomysł , dołożyć mu jeszcze kilka lat…

 • Wiktor Lis

  ” matka (…) nie wytrzymuje psychicznie „niesprawiedliwości” jaka go spotkała (…)” To jest po prostu żenada. Trzeba było wychować synka a nie ślęczeć w konfesjonale. To jest właśnie doskonały obraz części dzisiejszego polskiego społeczeństwa, w szczególności “klasy politycznej”- czyli PIS najpierw wali w mordę a potem krzyczy, że wszyscy go atakują…

  • Swidniczanin

   Z tą “niesprawiedliwością” to przesadziła, ale nie wątpię, że na pewno przeżywa całą sytuację. Każda matka staje za swoim dzieckiem i w więzieniu jest uznawana za świętość. Znam tą kobietę – była nauczycielką w podstawówce (kl. 1 – 3) i kiedyś miałem z nią zastępstwo. Była bardzo lubiana przez wielu uczniów. Jakkolwiek nie mam zamiaru bronić jej syna. Jest to osobnik dorosły, skończył studia, pamiętam, jak wyświęcali go na księdza. Popełnił przestępstwo, dostał za to karę i nie ma zmiłuj. Nie ma też tutaj nic niesprawiedliwego. “Cokolwiek uczyniliście jednemu z braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” – tak mówi Pan Jezus, ale chyba ów ksiądz o tym zapomniał.

 • henryk

  To już bezczelność twierdzić,że spotkała go niesprawiedliwość.Uważam,że sprawiedliwość potraktowała go nadzwyczaj łagodnie i to oburza.

 • Domino

  Redakcjo,laczego “Paweł K”? Wyrok jest prawomocny. Nie bójcie się podać nazwiska.

  Jestem pewna,że wyjdzie i będzie robił to nadal. Nie ma w sobie skruchy. Czuje się pokrzywdzony, bo nie jest w stanie zrozumieć,że to, co robił jest nienormalne i karalne. On się nadaje do psychiatryka.
  Dziwię się,że nadal jest zawieszony w czynnościach kapłańskich. Widziałam w TV wypowiedź księdza z kurii wrocławskiej. Mówił,że w związku z prawomocnym wyrokiem, dokumenty związane z usunięciem go ze stanu kapłańskiego zostały wysłane do Watykanu. Minął rok i nic? To zostały wysłane i papież Franciszek ma to w nosie, czy raczej nie zostały wysłane?

  • YES

   jakby papież Franciszek miał sie sam zajmowc pedofiulami w sutannach to by jemu doby nie starczyło prze 365 dni w roku :-))))))))

   • Domino

    Owszem,musiałby, jak kot, mieć 7 żyć,żeby mu czasu starczyło, ale osobiście się tym nie zajmuje.Usunięcie pedofilów z KK jest jednym z jego celów i zapewne zajmuje się tym wielu jego współpracowników.

 • Politolog z Katowic

  Pedofilia to przestępstwo, ale zwrócić trzeba uwagę na inny problem, kiedy kościół zniesie celibat? Ten papież tego nie zrobi, za celibatem nie stoi żadne uzasadnienie w Piśmie Świętym, a tylko utylitarna-administracyjna wygoda bo kościół nie chcę rozliczyć ze swojego majątku, żona księdza mogłaby starać się o taki majątek. Kościół boi się tego, o tym pisze Isakowicz-Zaleski.
  inna sprawa, że natury nie da się oszukać (nie piszę o pedofilii!!) i celibat nie istnieje u prawosławnych i u wszystkich odłamów protestantyzmu.

  • Domino

   Pedofilia to nie przestępstwo. To termin medyczny.

   • Siostra Bernadetka

    A by cię tak medycznie wykastrowali!

 • selevador

  W akcie łaski powinien dostać karę śmierci.

  • sąsiad z przeciwka

   eee lepiej w akcie łaski wysłać go do obozu imigrantów na zachód, niech tam naucza, przynajmniej kozy odsapną

   • Obi von Kenobi ;-)

    a co byłeś i widziałeś, rozmawiałeś z bacą z Zakopca, czy tylko z TVPis znasz “rzeczywistość” ?
    Współczuję 🙂

 • xdcam

  Myśle ze nalezy po chrzescijańsku naszemu bratu wybaczyć

  • Jan K.O.

   23 Jeżeli zaś ona poniesie jakąś szkodę, wówczas on odda życie za życie, 24 oko za oko, ząb za ząb, rękę za rękę, nogę za nogę, 25 oparzenie za oparzenie, ranę za ranę, siniec za siniec. STARY TESTAMENT
   Księga Wyjścia…i niech mu z dupy zrobia jesien sredniowiecza….AMEN

 • Siostra Bernadetka

  Wy tu sobie możecie roztrząsać a Adrianek go ułaskawi bo jak nie jego to kogo?

 • Cobra

  Obrzydliwe. Nie powinien dostać żadnej łaski!

 • men777

  Każdego księdza należy kastrować po święceniach!!!

 • Slawomir Slawek

  Nie za dużo ich w tym zawodzie , bo o powołaniu chyba nie mówimy , proponuję kastrację w dniu święceń !!!!!!
  Zwyrodnialec !!!