Strona główna 0_Slider Komedia nad wyraz kryminalna

Komedia nad wyraz kryminalna [KONKURS]

1

Farsowa forma spektaklu wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru. Świetnie napisane błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo humoru. Już w niedzielę 26 listopada spektakl „Pół na pół” zagości na deskach świdnickiego teatru.

Realizacja życiowych planów i marzeń dwóch braci Roberta i Dominika stoi pod znakiem zapytania, dopóki… żyje ich matka. Wbrew pozorom bracia nie są wcale bezdusznymi potworami czyhającymi na śmierć swej rodzicielki i spadek. Rzeczywistość przedstawiona w komedii jest skomplikowana, ale historia relacji łączącej braci z matką jest opowiedziana w sposób przewrotny i bardzo śmieszny. Obok śmiechu znajdzie się też miejsce dla napięcia i grozy godnych mistrza gatunku Alfreda Hitchcocka.

Przedstawienie jest polską adaptacją hiszpańskiej sztuki teatralnej. Tekst został przetłumaczony na portugalski i angielski, w marcu 2014 odbyła się premiera w Nowym Jorku, w listopadzie w Nowym… Sączu. Hiszpańską wersję sztuki obejrzało już ponad 500.000 widzów.

Dla jednego z naszych czytelników, który polubi fanpage organizatora IDEA ART i odpowie poprawnie na pytanie konkursowe mamy podwójne zaproszenie na spektakl. Odpowiedzi wraz z imieniem i nazwiskiem oraz kontaktowym numerem telefonu (do wiadomości redakcji) a także zgodą na publikację danych proszę przesyłać na adres: [email protected] do czwartku 16 listopada włącznie. Zwycięzcę losowania wyłonimy w piątek 17 listopada. Oto pytanie: Proszę podać imiona i nazwiska odtwórców głównych ról oraz reżysera spektaklu.

Bilety do nabycia na stronie:
http://biletyna.pl/event/Pol-na-pol-Swidnicki-Osrodek-Kultury-Swidnica-e47861.html
http://www.kupbilecik.pl/impreza-18712-pol.na.pol.swidnica.html
oraz w Świdnickim Ośrodku Kultury ul. Rynek 43
Rezerwacje grupowe (od 20 osób) – tel. 48 37-99-525 lub 519770303

/red./

Poprzedni artykułZderzenie na skrzyżowaniu [FOTO]
Następny artykułTwórcy filmowi nagrodzeni w Świdnicy [FOTO]