Strona główna 0_Slider Kierowca busa miał wylew

Kierowca busa miał wylew

12

Wiadomo już, co było przyczyną zasłabnięcia kierowcy busa, który wczoraj wypadł z drogi i uderzył w dom w Słotwinie. Biegły ustalił, że 71-latek doznał wylewu krwi do mózgu. Prokuratura sprawdzi, czy zostały zachowane należyte warunki i higiena pracy.

Mężczyzna razem ze zmiennikiem zjeżdżał po wykonanych kursach do bazy firmy wykonującej prywatne przewozy. Po 18.00 nagle zasłabł i auto wypadło z drogi, staranowało ogrodzenie, dwa samochody i zatrzymało się na ścianie budynku mieszkalnego w Słotwinie. Kierowca zmarł  po przewiezieniu do szpitala. Jego zmiennik doznał złamania nogi.

Wiadomo po wykonanej dzisiaj sekcji zwłok, że do wylewu krwi do mózgu, która doprowadziła w efekcie do zgonu, doszło zanim kierowca stracił panowanie nad pojazdem – mówi Marek Rusin, prokurator rejonowy w Świdnicy. Dochodzenie będzie prowadzone nie tylko w kierunku wypadku drogowego, ale także wypadku przy pracy. – Będziemy ustalać m.in. zapisy z tachografów oraz zbierać wszelkie informacje, związane z warunkami, w jakich pracował kierowca – dodaje prokurator.

/red./

 • AnkaH

  [*]

  • Krzysztof Kaminski

   Niech Pan Dyrda zatrudnia jeszcze starsze osoby to jakaś kpina tam sa kierowcami osoby które juz dawno nie powinny jezdzić autami mało tego te busy sa przepełnione nie raz do granic możliwości czy to Świdnica-Wałbrzych czy też Wrocław Świdnica może w końcu ktoś sie tym zajmie bo raz kerowca a kiedys pasażerowie napełnionego na maxa busa

   • Cobra

    szkoda, że nikt się tym nie zajmie, bo ponoć wszystko jest “zgodnie z prawem”, jak zapewnia owa firma

   • AnkaH

    Młodzi nie chcą pracować za takie stawki.

 • Wiktor Lis

  Szkoda chłopa- kondolencje dla rodziny i życzenia zdrowia dla zmiennika.
  Swoją drogą kierowcy firmy, której nazwy nikt nie podał a wszyscy ją znają, mają przerąbane. Prowadzą na co dzień zatłoczone busy do i z Wrocławia, nieraz muszą się użerać z chamskimi pasażerami- wszystko robią na czas. Czy przy wypłacie są zadowoleni ? Nie wiem….

 • Nie usuwajcie konta!

  Przy całym szacunku dla starszego pana, uważam że w wieku 71 lat nie powinno się pracować jako kierowca zawodowy, zwłaszcza kierowca autobusu.

  • fecet

   “Dłuższa praca to przyjemność” – Donald Tusk

  • dziadek

   W Świdnickim MPK na szkoły w gminie obsługują same dziadki grubo po 65 a nawet 70 i dzieci wożą

   • fecet

    “Dłuższa praca to przyjemność” – Donald Tusk

  • Swidniczanin

   W tym wieku w ogóle nie powinno się już pracować. Równie dobrze taka osoba może upaść np. na jakąś maszynę w zakładzie pracy i zostać dosłownie przemielona. Ale każdy kij ma dwa końce – z jednej strony emerytura, z której nie idzie wyżyć więc człowiek dorabia, z drugiej strony firma ma korzyści bo za emeryta nie musi odprowadzać składek i koło się zamyka. Zaś taka sytuacja jak tu może zdarzyć się każdemu.

   • Cobra

    Zgadzam się, że w tym wieku już nie powinno się już pracować – a zwłaszcza, zależy gdzie. Powinny być jakieś limity wieku, do którego można pracować w danym zawodzie – np. 71-latek mógłby jeszcze dorabiać na portierni w szkole, albo sprawdzać bilety w kinie, ale nie prowadzić busa. Praca pracy jest nierówna.To nienormalne, żeby w tym wieku człowiek jeszcze tyrał…. Aczkolwiek wyrazy współczucia dla rodziny.

 • Polak

  To już taki stary temat ale te twoje powoływanie się na moja odpowiedź na forum jest żenujące.
  Człowieku zrozum jedno Dyrda idzie kupić 10 nowych autobusów a inny gość kupi 10 nowych busów i jak myślisz kto wytrwa autobusy które palą 30 litrów czy busy które palą 11 litrów .
  Historia się powtórzy tak jak było z Guliwerem już nie wspomnę o cenach biletów które były by droższe w autobusach mam nadzije , że chodź trochę zrozumiałeś pozdrawiam .