Strona główna 0_Slider Zawalcz o Puchar Świdnickiego Dzika!

Zawalcz o Puchar Świdnickiego Dzika!

0

Już w najbliższą  sobotę, 28 października, w Galerii Świdnickiej zostanie rozegrany Puchar Świdnickiego Dzika – zawody w wyciskaniu sztangi leżąc. Zmagania mają przyczynić się do popularyzacji sportów siłowych wśród młodzieży i dorosłych, a także propagować aktywne uprawianie sportu. W Pucharze wezmą udział zawodnicy z całej Polski, zgłosić się może każdy chętny.

Zdjęcie archiwalne

O puchar walczyć będą zarówno mężczyźni, jak i kobiety, rywalizując w siedmiu kategoriach wagowych (do 67,5 kg, do 74 kg, do 82,5 kg, do 93 kg, do 105 kg, do 120 kg, powyżej 120 kg), trzech kategoriach OPEN (Mężczyzn, Kobiet, Weteran +40 lat) oraz dwóch kategoriach specjalnych (Najsilniejszy Świdniczanin, Najsilniejsza Świdniczanka). W kategoriach OPEN o zwycięstwie decydować będą punkty liczone według formuły Wilks’a.

Zawody mają charakter otwarty. W zawodach mogą wziąć udział zawodnicy od 14 roku życia za pisemną zgodą rodziców, zawodnicy niezrzeszeni w PZKFiTS, amatorscy uczestnicy siłowni oraz wszyscy chętni. Zapisy będą prowadzone w dniu imprezy od godziny 9.30.

Rozpoczęcie rywalizacji zaplanowane jest na godzinę 12.00. Podczas imprezy odbędą się konkursy dla publiczności, zajęcia sportowe dla dużych i małych prowadzone przez klub Fitness World, a także pokazy akrobatyczne w wykonaniu zawodników klubu MKS Polonia Świdnica.

Honorowy patronat nad imprezą objęła Prezydent Miasta Świdnicy – Beata Moskal-Słaniewska. Organizator: MKS Polonia Świdnica. Partnerzy: GALERIA ŚWIDNICKA, FITNESS WORLD, JAKO, ACTIVLAB, FERROS, FITNESS DIETA, Radny Rady Miejskiej w Świdnicy – Krzysztof Grudziński.

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułGala wiedeńska ze znakomitymi muzykami w Świdnicy [KONKURS]