Strona główna Sport Siatkówka Wygrana i porażka na inaugurację sezonu

Wygrana i porażka na inaugurację sezonu [FOTO]

0

Za młodymi siatkarkami Polonii Świdnica występującymi w lidze dolnośląskiej młodziczek pierwsze w tym sezonie mecze o punkty. Podopieczne Macieja Leńskiego zapisały na swoim koncie porażkę z Impelem III Wrocław i zwycięstwo w starciu z Rokitą Brzeg Dolny. 

Skład naszej drużyny – górny rząd od lewej: Kamila Kuszel, Zuzanna Rut, Klaudia Kamińska, Luiza Halkowicz, Natalia Lisowska, Hanna Gągała, Alicja Maliszewska, trener Maciej Leński. Środkowy rząd od lewej: Zuzanna Mazur, Maja Sarzyńska, Nina Jarosz i ostatni rząd libero: Julia Arendarczyk i Kamila Gałecka. Brakuje kontuzjowanej Natalii Czub.

Pierwszy mecz zakończył się naszą porażką 1:2 (25:22, 13:25, 12:15)z wrocławiankami. Pierwsze minuty spotkania były bardzo nerwowe i nieszczęśliwe dla naszej drużyny. Natalia Czub po ataku spadła na skrzynię, na której stał sędzia, doznając kontuzji i osłabiając swój zespół skręcona kostka i na starcie osłabienie drużyny. Zdaniem przedstawicieli naszego klubu arena gry była źle przygotowana do przeprowadzenia turnieju. Pierwsza partia padła ostatecznie naszym łupem 25:22, ale górą w dwóch kolejnych były rywalki…

W drugim starciu nasze siatkarki zmierzyły się z Rokitą Brzeg Dolny, wygrywając 2:0 (25:22, 25:23). Trener zmobilizował zawodniczki, po wyściu z szatni nastąpiła zmiana koszulek na niebieskie, który najwyraźniej przyniosły szczęście. Od początku trwała wyrównana, zacięta walka. Nasze dziewczyny pokazały charakter i wygrały ten pojedynek.

Poprzedni artykułŚmietnisko tuż przy ulicy
Następny artykułGala wiedeńska w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]