Strona główna Wydarzenia Świdnica Włoska młodzież odwiedziła Świdnicę

Włoska młodzież odwiedziła Świdnicę [FOTO]

0

13-osobowa grupa włoskich uczniów odwiedziła młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Wspólnie spędzony czas na wycieczkach, a także na zajęciach zaowocował nowymi doświadczeniami i przyjaźniami.

We wtorek, 24 października, zakończył się tygodniowy pobyt uczniów z Liceum Naukowego I.I.S. Aldo Moro z Rivanolo Canavese (okolice Turynu). 13-osobowa grupa, pod opieką nauczycielek – Marii Eleny Cohe oraz Marii Teresy Pacchiotti, przyjechała do Świdnicy w ramach programu Intercultura, w którym II Liceum Ogólnokształcące uczestniczy od 9 lat.

Polsko-włoska grupa szybko się zintegrowała, wspólnie spędzając czas na wycieczkach, zajęciach w szkole oraz z rodzinami goszczącymi. W ramach wymiany odbyła się wycieczka po Świdnicy, do Książa oraz Wrocławia. W szkole włoscy uczniowie wzięli udział w zajęciach z młodzieżą II LO w trakcie lekcji z języka polskiego, języków obcych, a nawet fizyki. Ciekawym doświadczeniem było uczestnictwo w próbie zespołu Krąg.

Podsumowaniem wymiany był poniedziałkowy Italian Day oraz popołudniowe spotkanie z rodzicami. Podczas pożegnania nie zabrakło łez. Wszyscy z niecierpliwością czekają już na drugą, wiosenną część wymiany – tym razem we Włoszech. W planie oprócz zajęć szkolnych wycieczka do Turynu, Mediolanu i w Alpy.

Wymianę międzynarodową młodzieży ze szkołami włoskimi zainicjowały i prowadzą Urszula Tokarska-Łokić i Elżbieta Badzioch-Zarzycka. – Dziękujemy Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miasta, MPK Świdnica oraz zarządcy Kościoła Pokoju za pomoc w organizacji wymiany i materiały promocyjne – wyrazili wdzięczność młodzież i nauczyciele z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.

/II LO w Świdnicy/

Poprzedni artykułStrażnicy patrolują cmentarze
Następny artykułUniwersytet daje im drugą młodość. Seniorzy świętowali 10-lecie uczelni [FOTO]