Strona główna 112 Strażnicy patrolują cmentarze

Strażnicy patrolują cmentarze

0

Funkcjonariusze Straży Miejskiej doglądają bezpieczeństwa na świdnickich cmentarzach. Zintensyfikowane kontrole związane są ze zbliżającym się świętem 1 listopada.

Jak co roku o tej porze, Straż Miejska w Świdnicy zwiększyła kontrole na świdnickich cmentarzach. – Każdego dnia coraz więcej ludzi odwiedza i porządkuje nagrobki swoich bliskich. Warto przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa związane z przebywaniem w miejscach odosobnionych oraz przy wykonywaniu prac porządkowych. W ich trakcie należy pamiętać przede wszystkim o nadzorze swoich rzeczy, które zabieramy ze sobą na cmentarz. W momencie wykonywania porządków, czyszczenia nagrobków, odchodzenia do miejsc ujęcia wody czy zbierania liści, często nie zwracamy uwagi na odłożoną na ławkę torebkę, płaszcz czy kurtkę, a to dogodny moment dla złodzieja. Pamiętajmy o zachowaniu bezpieczeństwa. Nie zabierajmy ze sobą na cmentarz ani pieniędzy, ani biżuterii. Nie chowajmy do torebek, siatek i plecaków żadnych wartościowych przedmiotów. Telefon komórkowy trzymajmy zawsze przy sobie. W sytuacji zagrożenia zawsze będziemy mogli z niego skorzystać – apeluje Straż Miejska w Świdnicy.

Do dyspozycji mieszkańców są numery alarmowe telefonów: Straż Miejska – 986, Policja – 997, Centrum Powiadamiania Ratunkowego – 112. – Powiadomienie służb może nastąpić nie tylko z chwilą wystąpienia zagrożenia, ale również w sytuacji, gdy czyjeś zachowanie wydaje się nam podejrzane. Po poinformowaniu dyżurnego Straży Miejskiej na miejsce skierowany zostanie patrol strażników – dodaje.

/Straż Miejska w Świdnicy/

Poprzedni artykułPełni pasji i zaangażowania w ratownictwo [FOTO]
Następny artykułWłoska młodzież odwiedziła Świdnicę [FOTO]