Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Pełni pasji i zaangażowania w ratownictwo

Pełni pasji i zaangażowania w ratownictwo [FOTO]

0

Niejeden przechodzień spacerujący w sobotę przy remizie OSP w Witoszowie mógł się przestraszyć słysząc nagle wołania: Pomocy ! Czy pan mnie słyszy! Proszę natychmiast wezwać pogotowie! Na szczęście to były tylko ćwiczenia Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, w ramach projektu „Fajna zabawa, ale poważna sprawa”.

Młodzież uczęszczająca na zajęcia edukacyjne prowadzone w ramach projektu „Fajna zabawa, ale poważna sprawa” przez OSP Witoszów Dolny zdobyła wiedzę jak pomagać w sytuacji zagrożenia życia.

Zaproszenie na spotkanie przyjął ratownik Paweł Józefiak, który przez kilka godzin uczył jak prawidłowo ocenić stan osoby poszkodowanej i podjąć czynności ratownicze. Uczestnicy dowiedzieli się, że aby udzielać pomocy przede wszystkim  sami muszą być bezpieczni. W następnej kolejności muszą zawiadomić o sytuacji innych i dopiero wtedy podjąć działania RKO. Na ich prośby o wsparcie odpowiedziała dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy Małgorzata Jurkowska przysyłając karetkę. Z ogromnym zaciekawieniem  młodzi adepci OSP oglądali sprzęt będący na wyposażeniu „erki”. Ratownicy wraz ze strażakami podjęli symulowaną akcję  ratunkową wyciągnięcia poszkodowanego z auta.

Łączna wartość projektu opiewa na kwotę 14 450,00 zł, w tym 10 tys. zł. stanowi dotacja zadania publicznego Województwa Dolnośląskiego.

Projekt „Fajna zabawa, ale poważna sprawa” dofinansowano w ramach zadania publicznego Województwa Dolnośląskiego w zakresie bezpieczeństwa publicznego, ratownictwa i ochrony ludności- doposażenie w sprzęt ochotniczych straży pożarnych.

/Janusz Waligóra, rzecznik prasowy UG w Świdnicy/

Poprzedni artykułMały Kodi poznał życie bezdomnego psa [Aktualizacja]
Następny artykułStrażnicy patrolują cmentarze